İSFALT’TAN OBB PERSONELİNE ‘ASFALT’ EĞİTİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi(OBB) Ulaşım Dairesi Başkanlığı teknik personeli, İstanbul Asfalt Fabrikaları (İSFALT) A.Ş. tarafından eğitime alındı. \r\n

İSFALT’TAN OBB PERSONELİNE ‘ASFALT’ EĞİTİMİ
Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı teknik personellerine asfalt üretim teknikleri ve kaliteli asfalt uygulamaları konusunda eğitim programından geçti. Türkiye’nin önde gelen kuruluşu İstanbul Asfalt Fabrikaları (İSFALT) A.Ş. tarafından, asfalt üretimi, asfalt kalite ve kontrolü ile deneyler ve asfalt uygulamaları konularında İstanbul ilindeki tesislerinde eğitim programı düzenlendi.
Eğitim programına Ulaşım Dairesi Başkanlığı teknik personellerinden Etüt Proje ve Keşif Şube Müdürü Taner Şendere, İnşaat Mühendisi Yalçın Dumlu, İnşaat Mühendisi Arif Gürsoy, İnşaat Mühendisi Caner Demireğen, İnşaat Mühendisi Oğuz Altunsoy, İnşaat Teknikeri Zeki Mut, Harita Mühendisi Gökhan Uzunlar Ve Jeoloji Mühendisi Çağrı Yücel katıldı.
İSFALT Teknik Eğitim Şefliğinin organize ettiği eğitim kapsamında, konusunda uzman teknik ekip tarafından A’dan Z’ye, asfalt uygulamaları, kaliteli asfalt üretimi ile iş süreçleri konularında katılımcılara bilgi verildi. Seminerde, malzemeden üretim ve uygulamaya, AR-GE’den tasarım ve laboratuvar süreçlerine kadar da tüm detaylarıyla asfaltın incelikleri anlatıldı.
Eğitim programında, asfalt malzemeleri üretimi yapan fabrikalar ziyaret edilerek, farklı özellikte plent tesisleri ve asfalt üretimi ile gece ve gündüz yapılan uygulama çalışmaları yerinde incelenerek bilgi alındı. İstanbul ilinde yoğun trafik nedeni ile gece yapılan çalışmalardan; yeni çatlak tamir yöntemleri, bitümlü temel, binder ve aşınma tabakası serim çalışmaları da eğitim programı arasında yer aldı.
İSFALT tarafından verilen eğitim kaliteli asfalt üretimi, yol uygulamalarında karşılaşılan sorunlara çözüm üretilmesi, yollarda oluşan bozulmalara ekonomik çözümler üretilerek yolun kullanım ömrünün uzatılması, seyir konforu sağlayan yolların uygulanması konuları ile sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

2 Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

50 metreden denize uçtu! 1 ölü

3 50 metreden denize uçtu! 1 ölü

23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

4 23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

Yılport Samsunspor'da görev değişimi

5 Yılport Samsunspor'da görev değişimi

Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

6 Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

7 Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

Samsun havalimanı yatırım programında

8 Samsun havalimanı yatırım programında

15. yayın İnegölspor

9 15. yayın İnegölspor

Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı

10 Köprüden çaya uçtular! 4 yaralı