Gurur firmalar

İSO'nun İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesinde Samsun'dan 7 firma yer aldı. STSO Başkanı Murzioğlu, "Bizlere büyük gurur yaşatan firmalarımızı kutluyorum" dedi

Gurur firmalar

\n  

\n
\n İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl açıkladığı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayici Kuruluşu Raporu'nda Samsun’dan 7 firma yer aldı. Yemsel Tavukçuluk, Adeka İlaç, Vezirköprü Orman Ürünleri, Elif Fındık, Borsan, Elektrosan ile Samsun Yem, İSO'nun ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına girmeyi başardı. Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yaptığı açıklamayla firmaları kutladı.
\n
\n  
\n
\n YEMSEL'İN BÜYÜMESİ SÜRÜYOR
\n
\n İSO'nun raporuna göre, 2010 yılında İkinci 500 içindeki sıralamada 97. basamakta olan Yemsel Tavukçuluk Hayvancılık Yem Hammaddeleri 2011 yılında 62. sıraya yükseldi. Adeka İlaç Sanayi bir önceki yıla göre gerileyerek 148. sırada yer alırken, Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi ise 226. sıradan 155. sıraya kadar çıktı. 
\n
\n  
\n
\n BORSAN ELEKTRİK 184'ÜNCÜ
\n
\n Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasına, bir önceki yıl listede olmayan iki firma girdi. Elif Fındık Sanayi 173, Borsan Elektrik Malzemeleri ise 184. basamakta yer alarak Samsun’un gururları oldu. 2010 yılında açıklanan verilerde 384. sırada kendine yer bulan Elektrosan Elektro Bakır Sanayi A.Ş. ise 2011 yılı sonuçlarında 213., 392. sırada olan Samsun Yem Sanayi de 304. sıraya isimlerini yazdırarak büyük bir başarıya imza attı.
\n
\n  
\n
\n STSO BAŞKANI KUTLADI
\n
\n Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu(STSO), Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşları arasında yer alan firmaları kutladı. Samsun’un ticaretiyle, sanayisiyle, hizmetler sektörüyle, insan kaynağıyla, eğitim altyapısı ve her yönüyle güçlenerek büyüyen bir kent konumunda olduğunu ifade eden Murzioğlu, "Samsun’un geleceğini pek çok sektörde görmek mümkün. Açıklanan raporda yer alan firmalarımız bunu en güzel şekilde ispat etti. Adını bu önemli listeye yazdıran firmalarımızı tek tek kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.
\n
\n  
\n
\n KATKI SAĞLAYANA MİNNETTARIZ
\n
\n Samsun ve ekonomisinin her geçen gün güçlendiğine dikkati çeken Başkan Murzioğlu, "Ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına kim bir tuğla koyuyorsa ona minnettarız. Listeye giren firmalarımız da gerek istihdama gerekse ekonomiye katkılarıyla ülkemizin üzerine biçtiği vizyon ve misyona hizmet etmişlerdir ve etmeyi de sürdürmektedir. Samsunumuzda adını büyük sanayiciler arasına yazdırarak bizlere bu gururu yaşatan sanayicilerimizin sayısının önümüzdeki yıllarda daha da artmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

1 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

2 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

3 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

4 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

6 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

7 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı