Yerel seçimleri öne alabiliriz

Başbakan Erdoğan, parlamentoda mutabakat sağlanırsa yerel seçimlerin 4-5 ay öne alınabileceğini söyledi.

Yerel seçimleri öne alabiliriz

\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanaltürk televizyonunda gazetecilerin gündemdeki konulara ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, son dönemde yaptırdığı kamuoyu araştırmalarında bugüne kadar işsizliğin birinci sırada yer aldığını ancak son araştırmada terörün ön plana çıktığını bildirdi. 

\n
\n  
\n
\n ÇOK BÜYÜK BİR YALAN
\n
\n Parlamento'da bulunan bir siyasi partiyi ''demokrasi mücadelesi olan veya demokratik parlamenter sisteme inanmış veya demokrasi ile biz ülkede bir şeyler yapalım diye düşünen siyasi parti'' olarak görmediğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:
\n
\n ''Çok açık ve net, son olarak eş başkanlarından bir tanesinin yapmış olduğu açıklama bu ülkede, bu ülkenin gerçek evlatlarının, bu ülkenin ben vatandaşıyım diyenlerinin hepsinin ciğerini dağlamıştır. Nedir bu, '400 kilometre PKK'nın kontrolü altındadır.' Bir defa bu tespit bu ifade çok çok büyük bir yalan. Yalanın ötesinde sen kimden yanasın? Teröristten veya terörden yana mısın? Yoksa bu ülkede terörü yok etmek isteyenlerden yana mısın?''
\n
\n  
\n
\n ORALAR YOL GEÇEN HANI DEĞİL
\n
\n Kılıçdaroğlu'nun, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için açılan kamplarla ilgili değerlendirmelerine de tepki gösteren Erdoğan, şöyle konuştu:
\n
\n ''(Bu kamplara gireceğim) diyor. Nasıl gireceğin önemli. Bunun emrini biz veririz. Oralar yol geçen hanı değil. Öyle her istediğin yere gireceksin. Böyle şey yok. Çünkü buradaki insanların can güvenliği bizden sorulur.''
\n
\n  
\n
\n YEREL SEÇİMLER
\n
\n Yerel seçimler konusunda kurmaylarına, 'MHP ve CHP ile görüşün' talimatı verdiğini ifade eden Erdoğan, ''Ona göre burada tarihi mutabakatımızı da sağlarsak, yerel seçimleri şöyle 4-5 ay öne almamız mümkün''dedi.
\n
\n  
\n
\n 2 PUAN YUKARDAYIZ
\n
\n Yeni oluşacak ekiple 2015 seçimlerine çok daha farklı girmenin gayreti içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, bu süreçte partiye yeni isimlerin katılabileceğini kaydetti.
\n
\n Erdoğan, kamuoyu yoklamaları konusunda, "Hamdolsun bizim son seçimlerden sonra yine 2 puan yukardayız. CHP konumunu koruyor, MHP biraz düşük vaziyette" dedi.
\n
\n  
\n
\n AYGÜN'ÜN KAÇIRILDIĞINA İNANMIYORUM
\n
\n Başbakan Erdoğan, Hüseyin Aygün'ün terör örgütü PKK tarafından kaçırılmasıyla ilgili yaptırdıkları bir kamuoyu araştırması olduğunu belirterek, kamuoyunun kaçırılma olayına inanmadığını, bunu gerçekçi bulmadığını söyledi. Erdoğan, bir gazetecinin ''CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırıldığına mutmain değilmişsiniz gibi algıladım'' demesi üzerine, ''Şüphelerim var, doğrusu inanmıyorum'' diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

1 Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

2 Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

3 14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

4 Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

Muhammet Beşir'den kötü haber

5 Muhammet Beşir'den kötü haber

Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

6 Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

Misafir tribün kapalı gişe

7 Misafir tribün kapalı gişe

Sorun var mı kaptan?

8 Sorun var mı kaptan?

İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

9 İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

10 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı