Atalay'ın tepkisi

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Atalay, "Bizim siyasetimiz doğruluk, dürüstlük ve ahlak üstüne kuruludur. Özel İdare’de akıllara durgunluk veren yolsuzluk ve usulsüzlükler yaşanırken, kafamızı kuma mı gömeceğiz?" dedi.

Atalay'ın tepkisi

\n  

\n
\n CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, Samsun’da siyaset yapma biçiminin büyük ölçüde değiştiğini ve hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağı gerçeğini artık tüm kurumların kabul etmesi gerektiğini belirterek, "Samsun’da ne yaparlarsa yapsınlar siyaset kurumu tarafından eleştirilmeyen ve bu anlamda kendilerini “dokunulmaz” olarak gören bazı kurumlar hala eski alışkanlıklarını sürdürüyor ve bu yeni durumu kabullenemediklerini belli ediyorlar. Eğer bu şehirde altyapıyla ilgili on yıldır hiçbir şey yapılmamışsa, yapılan her şey yağmurla akan makyajdan ibaretse, dere yatakları ıslah edilmiyorsa, dere yataklarına konut, derelerin içine alışveriş merkezleri yapılıyorsa, bodrum katlarına iskân izni veriliyorsa ve çağ atladığı iddia edilen Samsun’da on dört insanımız sel yüzünden şehrin göbeğinde can veriyorsa biz ilgili kurumları eleştirmeyip de ne yapacağız?" dedi.
\n
\n  
\n
\n SUSACAK MIYIZ?
\n
\n 30 Ağustos Zafer Bayramı gecesi şehrin gerçek sembolü olan Atatürk Anıtı'nın zifiri karanlıklar içinde bırakıldığını hatırlatan Atalay, "Samsun’un gerçek tarihiyle ilgisi olmayan simge ve semboller bu şehrin gerçek simgelerini unutturmak için kullanılıyorsa bizler susacak mıyız?  Özel İdare’de akıllara durgunluk veren yolsuzluk ve usulsüzlükler yaşanırken kafamızı kuma mı gömeceğiz? Bu şehir yıllardır ortak akılla yönetilmiyorsa, şehrin öncelikleri sağlıklı bir biçimde belirlenmiyorsa, kaynaklar savurganca israf ediliyorsa, gerçek rakamları tam olarak bilmesek de Büyükşehir Belediyesi’nin yüz milyonlarca TL borcu varsa ve bu borçlar bu şehrin halkının sırtına yükleniyorsa İlkadım İlçe Başkanımız bu durumu eleştirmeyecek mi? Bu bağlamda kim ne derse desin bir kez daha soruyoruz ve bıkmadan usanmadan sormaya devam edeceğiz; Büyükşehir Belediyesi Amazon Parkı’na ne kadar para harcamıştır? Telaffuz edilen 2 milyon TL rakamı doğru mudur? Bu şehrin yukarıda anlatmaya çalıştığımız hayati altyapı sorunları varken bu projenin öncelik ve önemi nedir?" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n ZÜLFÜ YARE DOKUNACAĞIZ
\n
\n CHP'de siyasetin doğruluk, dürüstlük ve ahlak üstüne kurulu olduğunu ifade eden Atalay, "Bunu bu şehirde ve bu ülkede hayatın içinde kanıtlamış bir geleneğin temsilcileriyiz. Biz ilçe başkanlarımızla birlikte siyaseti bu şehrin ve ülkemizin insanları için yapıyoruz. Dolayısıyla çekinecek, korkacak hiçbir şeyimiz yoktur. Bu nedenle, kimse kusura bakmasın, yanlış gördüğümüz yerde zülfüyâre dokunacağız" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

5 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

6 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

7 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

8 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

9 Erhan Usta: 'Büyüme yok, küçülüyoruz'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'