'Vatandaşa yanlış yok'

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, kamu kurum ve kuruluşlarında vatandaşları mağdur eden bürokratlar için ilgili merciilere başvurarak, gereğinin yapılmasını isteyeceklerini söyledi

'Vatandaşa yanlış yok'

\n  

\n
\n KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİL
\n
\n Bürokratların insanlara hizmeti yerine getirmeleri noktasında uyardıklarını belirten Fuat Köktaş, "Siz gereğini yerine getirmezseniz, biz gereğini yaptıracak formülleri buluruz. Hiçbir kurum amiri vazgeçilmez değildir" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n GEREĞİ MUTLAKA YAPILIR 
\n
\n Vatandaş gerçekten mağdur ediliyorsa, bunları ilgili birimlere ileteceklerini ifade eden Köktay, "Bizim hiç birimizin hesap sorma yetkisi yok ama ilgili birimler aracılığla gereğini mutlaka yerine  getireceğmizin bilinmesini istiyoruz'' dedi.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜK PROJELERİN PEŞİNDEYİZ 
\n
\n 'Ustalık döneminde öncelikli olarak yapacağınız iş nedir' sorusunu da yanıtlayan Köktaş, ''Biz yeni bir iktidar partisi değiliz. Yeni bir parti olsak, çeşitli vaatlerimiz olur. Mevcut iktidarımızın başlatmış olduğu yatırımlar, programlar var. Bunların takipçisi olup, başlanmış işleri bitirip, Samsunluların hizmetine sunmak istiyoruz. Bir çok alanda proje var. Samsun'da istihdam sağlayacak, işsizliği önleyecek büyük projelerin peşinde koşacağız'' dedi.
\n
\n  
\n
\n TERSANE  ÖNEMLİ 
\n
\n Fuat Köktaş, 2002 yılında şehrin gündemine gelen ve mendireği yapılan tersane üzerinde çalıştıklarını da belirterek, ''Bizden önceki hükümet döneminde tersaneye yer tahsisi istenmiş ancak bu gerçekleşmemişti. İktidara geldiğimizde yatırımcılar bizden yer istedi. Biz de çalışmalarımızı yaptık. Tersane alanı olarak Başbakanımızın imzasıyla bir yer belirledik. Yatırımcılara yeri teslim ettik. Yatırımcılar bölgenin uygun olmadığını söyledi. Biz de mendirek yapılması için bakanlık düzeyinde gereken girişimleri yaparak mendireği inşa ettik. Yatırımcılar yine bir çivi çakmadı. Bunun bir çok nedeni vardır. Bu yatırımın bir şekilde Samsun'a katma değer üretmesi, hizmete sunulması gerekiyor. Bununla ilgili ne yapılabileceğini konuşuyoruz. Önceliğimiz bu olacak." dedi.
\n
\n  
\n
\n CİDDİ BİR SIÇRAMA VAR 
\n
\n Samsun’un ihracatı konusuna değinen İl Başkanı Köktaş, “Daha çok ihracata yönelmek istiyorum. Samsun’un 2002 yılında ihracat rakamı 36 milyon dolardı. Bugün ise 1 milyar dolara doğru gidiyor. Aradan 10 yıl geçti. Bugün ciddi bir sıçrama var. Samsun gelişen ve ihracattan payını almaya başladı. Bundan sonra da daha fazla alacak. Lojistiğin maliyetleri yüzde 20’lerde. Bunu yüzde 8’lere çekmek için öncelikle demiryolu taşımacılığını güçlendirmek gerekiyor. Bunlarla ilgili son yıllarda ciddi çalışmalar var. Mazotlu trenlerin yerine elektrikli trenlere dönmek ve işletme maliyetlerini düşürmek. Tren taşımacılığını Türkiye’de gündeme getirmek lazım. Kabotaj taşımacılığını hükümetimiz desteklemeye başladı. Lojistiğe yaptığımız ekipmanları ve yöneticileri iyi yetiştirmemiz lazım” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

1 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

2 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

3 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

4 Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

İki farklı muamele

5 İki farklı muamele

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

6 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

19 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu

7 19 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Siz bu işin neresindesiniz?

8 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Siz bu işin neresindesiniz?

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

9 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

10 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı