Hastalar için refakatçi evi

OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde şehir dışından gelen ve yatarak tedavi gören hasta yakınlarının kalması için refakatçi evi yapılıyor

Hastalar için refakatçi evi

\n  

\n
\n Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde şehir dışından gelen ve yatarak tedavi gören hasta yakınlarının kalması için refakatçi evi yapılıyor. Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mustafa Bekir Selçuk, refakatçi evinin üç ay içinde hizmete açılacağını söyledi. 
\n
\n  
\n
\n HER KATTA 25 KİŞİ
\n
\n Hastanenin yanında üç katlı olarak yapılan refakatçi evininin hasta yakınları için büyük kolaylıklar sağlayacağını ifade eden Selçuk, ''Hastanemizde yatarak tedavi gören hastaların yakınları refakatçi evinde kalabilecek. Refakatçi kartı olanlar buradan yararlanabilecek. Refakatçi evi ile hastane koridorlarında ve servislerde hastaların gece kalmasını istemiyoruz. Refatciler zor ve perişan şekilde hastalarının yanında kalıyorlar. Refakatçi evi ile bunu ortadan kaldırmak istedik. Refakatçi evinin bütün bakım ve temizliğini görevli personellerimiz yapacak. Evin en alt katı çamaşırhane olacak. İkinci kat erkekler, üçüncü katta ise bayanlar kalacak. Her katta 25 kişi kalabilecek'' dedi. 
\n
\n      
\n
\n Hasta yakınlarının rahat etmesinin kendi işlerini kolaylaştıracağını da vurgulayan Selçuk, ''Hasta yakınlarını rahat ve huzurlu olması, hastaların motivasyonunu arttıracak. Serviste çalışan hekim ve sağlık çalışanlarının hizmetini kolaylaştıracak. Ayrıca geceleri servis ve koridorlarda istenmeyen görüntüler oluşmayacak. Hasta yakınlarının daha rahat, güvenli ve huzurlu bir ortamda kalmalarını arzuluyoruz' diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

4 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

5 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Tekin, adaylık için istişarede

7 Tekin, adaylık için istişarede

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

8 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

9 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

10 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı