Gelir Vergisi Kanun Taslağı tamam

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gelir Vergisi Kanun Taslağı'nın hazır olduğunu belirterek, ''Yarın Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında taslağı sunacağız'' dedi.

 Gelir Vergisi Kanun Taslağı tamam

\n Kanal 7 televizyonunda katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uzun süredir çalışmaları süren yeni Gelir Vergisi Kanun Taslağı'nın hazır olduğunu bildirdi.Taslağın yarın yapılacak EKK toplantısında sunulacağını belirten Şimşek, taslakla ilgili şu bilgileri verdi:

\n
\n ''Gelir ve kurumlar vergisi kanunlarını birleştiriyoruz. Bu çerçevede biz, 250 maddelik bir kanunu yaklaşık 100 maddenin altına indiriyoruz... Önemli bir konu, istisnaları daraltacağız. Örnek olarak vereyim, diyelim ki futbolcular çok iyi para kazanıyorlar Süper Lig'de. Onların vergi oranı yüzde 15, örnek olarak diyorum. Ama siz diyelim ki bir şirkette üst düzey yöneticisiniz, siz de iyi maaş alıyorsunuz, sizin vergi oranınız yüzde 35'e kadar çıkıyor. Bu tür muafiyetler var. Bunların hepsini gözden geçiriyoruz. Yani 8-10 sayfayı kapsayan muafiyet ve istisnalar var. Bundan sonra yani halen vergi ödemeyen bazı kesimler veya az ödeyen bazı kesimlerin, artık normal vergi oranlarına tabi olma ihtimalleri yüksek.''
\n
\n  
\n
\n Bakan Şimşek, düzenleme ile yeni vergi getirilmeyeceğini, vergi oranlarıyla oynanmayacağını da vurguladı.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

1 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü