Büyüme hedefi değişmedi

Başbakan Yardımcısı Babacan, yüzde 4'lük büyüme hedefini değiştirmediklerini, Orta Vadeli Program'ın, 2013 bütçesi şekillendikten sonra açıklanacağını söyledi

 Büyüme hedefi değişmedi

\n  

\n
\n II. Çin-Avrasya EXPO'suna katılmak üzere Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'ye gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çin Başbakanı Vın Ciabao ile biraraya geldi.  Temaslarını sürdüren Ali Babacan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankalara altın satma yetkisi vermesinden, Orta Vadeli Program'la ilgili beklentilere ve Uluslararası Para Fonu'na (IMF) taahhüt edilen 5 milyar dolarlık bedelin nasıl ödeneceğine dair birçok güncel ekonomik konuyu değerlendirdi.  Babacan'ın açıklamasında öne çıkan başlıklar özetle şöyle:
\n
\n  
\n
\n -''Bu yıl Orta Vadeli Programı hazırladığımız konjonktür, geçen yıla göre daha olumsuz bir konjonktür. Buna rağmen Türkiye'nin yüzde 4'lük büyüme hedefini değiştirmedik. Orta Vadeli Program, 2013 yılının bütçesi şekillendikten sonra açıklanacak.
\n
\n -Türkiye'nin IMF'ye vermeyi taahhüt ettiği 5 milyar dolarlık kaynak, IMF'nin elindeki kaynağı eritip yeni kaynaklara ihtiyaç duyması halinde yavaş yavaş devreye sokulacak.
\n
\n -(AB'deki kriz) Parasal birlik kendi başına sürdürülebilirliğinin mümkün olmayacağı ortaya çıkmış durumda.  Bu durumda ya bazı ülkeler bu parasal birlikten çıkacaklar ya da parasal birliğin devamı isteniyorsa, AB'nin bir maliye politikası birliği veya bir bankacılık politikası birliği haline gelmesi gerekecek.
\n
\n -Temsil gücü yüksek, demokratik ve dışa açık bir rejimin, Türkiye-Suriye ekonomik ilişkilerindeki katkısı da son derece büyük olacaktır.''
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

1 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

2 Ataşehir'de 'dur' ihtarına uymayan araca ateş açıldı: 1 ölü

Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

3 Elektrikli sobadan çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi

Yaşlı çift ölü olarak bulundu

4 Yaşlı çift ölü olarak bulundu

Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

5 Hırsız girdiği minibüsün sahibi olan 2 kardeşi bıçakladı

Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

6 Kaynanası yüzünden kendini yakmaya kalktı

Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

7 Bursa'nın 2019 bütçesi 2 milyar 550 milyon TL

Fildişi Büyükelçisi Haber Medya'da

8 Fildişi Büyükelçisi Haber Medya'da

Ersan Aksu'dan İlkadım'a adil yönetim sözü

9 Ersan Aksu'dan İlkadım'a adil yönetim sözü

Samsun sahilleriyle zenginleşecek

10 Samsun sahilleriyle zenginleşecek