'Bunun karşılığı Yüce Divan'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, yabancı silahlı unsurların ülkede bulunmasına izin yetkisinin sadece TBMM'de olduğunu söyleyerek hükümeti uyardı

'Bunun karşılığı Yüce Divan'

\n  

\n
\n CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Haluk Koç, Apaydın Mülteci Kampı'nın gerekli önlemler alındıktan sonra göstermelik denetime açıldığını öne sürdü. Koç, "Unutulmasın ki, Anayasa 92.maddeye göre yabancı silahlı unsurların Türkiye’de bulunmasına izin verme yetkisi sadece TBMM’nindir. 
\n
\n Ortada açık bir Anayasa ihlali vardır ve bu cüretkar tutumun karşılığı Yüce Divan’dır" dedi.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKANIN HAKARET ÜSLUBU
\n
\n Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Koç, daha önce CHP milletvekillerinin Apaydın Mülteci Kampı'nı ziyaret etmelerinin engellendiğini öne sürerek, "Apaydın Kampı, şimdi barındırdığı iddia edilen silahlı askeri unsurların kamufle edilmesinden sonra TBMM İnsan Hakları Komisyonu’nun ziyaretine açılıyor. Bu bir yasak savmadır. Şimdiye kadar ulusal ve uluslararası medyada çıkan haberlerdeki iddialardan kaçmaya çalışan bir manzara sergileniyor. Maalesef Türkiye Suriye’deki iç çatışmanın fiilen tarafı haline getirilmenin sonuçları ile uğraşır hale getiriliyor. Başbakan’ın son tv programında kendine özgü hafif ve hakaret dolu üslubu bu konudaki açmazı örtmeye yetmiyor. CHP olarak, Türkiye’yi sürüklemek istedikleri bataklığa sokmamak için tüm örgütlerimizle birlikte gerçeklerin peşinde koşmaya inatla devam edeceğiz." dedi.
\n
\n  
\n
\n KİŞİSEL ANGAJMANLAR
\n
\n Koç, ortada açık bir anayasa ihlali olduğunu, bu 'cüretkar tutum'un karşılığının Yüce Divan olduğunu öne sürdü. Türkiye'nin Birleşmiş Milletler(BM)'de yalnızlaştığını ifade eden Koç, "Son Birleşmiş Milletler toplantısında ellerini kafasının arasına almış kendi söylediklerine kendisinden başka destek bulamayan Türkiye fotoğrafının sahibi sizsiniz. Uluslararası oyun kurucular, Suriye açmazında Türkiye’yi tek başına kaderiyle baş başa bıraktılar. Dış politika başbakanların, dışişleri bakanlarının kişisel angajmanları, çıkarları, hevesleri için yapılmaz" dedi.
\n
\n  
\n
\n Millete çağrıda bulunarak, hedefin Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğü olduğunu aktaran Koç, "Bu gidişi ve senaryoyu birlikte bozmak zorundayız, herkesin aklını başına alması ve bu gidişe 'dur denilmesi' acil bir gereklilik haline gelmiştir" diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

2 Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

3 Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

YHT kazası sonrası tren seferleri yeniden başladı

4 YHT kazası sonrası tren seferleri yeniden başladı

Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

5 Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

6 E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı