Köprü isyanı

Samsun’un İlkadım İlçesi’ndeki Güzeldere Mahallesi’nde 5 yıldır süren ve öğrencilerin yanı sıra velilerin de büyük çile çekmesine neden olan köprü sorununa, okulların açılmasına kısa bir süre kala yine bir çözüm üretilmeyince, muhtar isyan etti

Köprü isyanı

\n  

\n
\n Samsun’un İlkadım İlçesi Güzeldere Mahallesi’nde öğrencilerin evlerine 200 metre uzaklıktaki Dereler İlköğretim Okulu’na ulaşmak için çektiği çile bu yılda devam ediyor.  Yıllardır konuyla ilgili olarak çalmadık kapı bırakmadıklarını belirten Güzeldere Mahallesi Muhtarı Seyfettin Algül, “Elimde yüzlerce başvuru ve cevap belgesi var. Her defasında ‘tamam, yapılacak’ denildi ama 5 yıldır bir arpa boyu mesafe kat edemedik. Geçtiğimiz yıllarda basın mensupları tarafından da görüntülenen ve Türkiye’de büyük yankı uyandıran köprü çilesine bu yıl da son verilmedi. Konuyla ilgili olarak siyasiler, yerel yöneticiler başta olmak üzere herkes konuştu, sonuç için söz verdi. Geldiğimiz noktaya baktığımızda 5 yıl öncesi ile bugünün arasında fark yok. Koskoca Büyükşehir Belediyesi'nin yapamadığı köprüyü, ben muhtar olarak nasıl yapacağım?” dedi.
\n
\n  
\n
\n PARASI OLAN MERKEZE
\n
\n OLMAYAN IRMAK İÇİNE
\n
\n Öğrencilerin bir kısmının velileri tarafından servis tutularak şehir merkezindeki okullara gönderildiğini ancak maddi durumu yetersiz olan velilerin zor durumda kaldığını belirten Muhtar Algül, “Birkaç gün sonra okullar açılacak, mahallemizde yaşayan 45 öğrenci ailelerinin durumu iyi olduğu için şehir merkezindeki okullara gidiyorlar. Ancak 44 öğrencinin ailesinin ekonomik durumu iyi değil, 100 metrede ulaşabilecekleri okula gidebilmek için köprü olmadığından 8 kilometre yol yürüyen çocuklarına servis tutamıyorlar. Önümüzdeki hafta bu çocuklar yine o yolu yürüyecek ya da Mert Irmağı'nın içinden geçecekler. Uzaya gitmenin kolaylaştığı, robotların yapıldığı bu dönemde bir köprü yapmaktan aciz kalan bir yönetim anlayışı karşısında ne yapacağımızı şaşırdık. 6 metre genişliğinde 60 metre uzunluğunda bir köprüyü dahi yapamıyorlar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YETER ARTIK
\n
\n Samsun’daki tüm siyasilerin ve yerel yöneticilerin bu çile karşısında sorumlu olduğunu da ifade eden Güzeldere Mahallesi Muhtarı Seyfettin Algül, “5 yıldır neredeyse her günüm buraya köprü yapılmasını istemekle geçti. Açık ve net bir şekilde dile getiriyorum, okullarına gitmek için ırmaktan geçmek zorunda bırakılan çocuklarımızdan birisinin dahi başına bir şey gelirse, bu sorumluluk yıllardır adeta yalvaran bizim değil, şehrin yöneticilerinin olacaktır. Yeter artık, iyi şartlarda okumak bizim çocuklarımızın da hakkı” diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

2 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Kırşehir'de kaza 1 ölü

3 Kırşehir'de kaza 1 ölü

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

4 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

5 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

Şuhut, beyaza büründü

6 Şuhut, beyaza büründü

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

7 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

8 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

9 Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

Tren kazasında enkaz kaldırma çalışması sürüyor

10 Tren kazasında enkaz kaldırma çalışması sürüyor