HAYATA BASKET AT PROJESİ

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Türkiye artık bazı şeyleri aştı. Özellikle ülkemizde engellilerle ilgili son zamanlarda yapılan çalışmalar gerçekten takdire şayandır dedi. \r\n

 HAYATA BASKET AT PROJESİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında desteklenen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Samsun Engelli Gücü Gençlik ve Spor Kulübü nün proje ortağı olduğu Hayata Basket At projesinin tanıtımı yapıldı. İlkadım ilçesinde bulunan bir otelde gerçekleşen proje tanıtımına Vali İbrahim Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, engelli sporcular ve aileleri ile davetliler katıldı. 
Türkiye de engellilerle ilgili son zamanlarda birçok çalışma yapıldığını söyleyen Samsun Valisi İbrahim Şahin, Türkiye artık bazı şeyleri aştı. Özellikle ülkemizde engellilerle ilgili son zamanlarda yapılan çalışmalarda gerçekten takdire şayandır. Eskiden engelli çocukları olan ailelerimiz çocuklarını dışarıya çıkarmamaya çalışır ve ya gizlerdi. Artık bunları aştık. Gelişmiş ülkelerde neler yapılıyorsa artık ülkemizde de onlara yapılıyor. Özellikle engelli basketbol takımlarının oyuncularının şehir dışına gitmede ihtiyacı olan araç ve yakıtla ilgili biz valilik olarak elimizden geleni yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz da bu konularda duyarlıdır. Başkanımızla ben bu konuyla ilgili görüşeceğim” diye konuştu. 
Vali Şahin, konuşmasının ardından Samsun Engelli Gücü Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları ve aileleriyle sohbet ederek sıkıntılarını dinledi.
Proje kapsamında İlkadım ilçesinde yaşayan yaşları 09-30 arasında değişen 20 ortopedik engelliye 10 ay boyunca tekerlekli sandalye basketbol eğitimi verilecek.

İHAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tüfekle intihar!

1 Samsun'da tüfekle intihar!

Havza'da 'organize' işler

2 Havza'da 'organize' işler

Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

3 Devlet Bahçeli himayesinde Samsun'da dev kongre!

Samsun'da yaya geçidi denemesi

4 Samsun'da yaya geçidi denemesi

Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

5 Samsunspor'da 8 kişilik dev ekip

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun programı belli oldu

6 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun programı belli oldu

Samsun'da suç makinesi yakalandı

7 Samsun'da suç makinesi yakalandı

KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

8 KADEF Başkanı Op. Dr. Yılmaz Karagöz: CHP'liler beni tebrik etti

21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

9 21 Şubat Perşembe Samsun hava durumu

Millet İttifakı'ndan suç duyurusu

10 Millet İttifakı'ndan suç duyurusu