Müfettişler geliyor

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İl Genel Meclisi'nin kendisine ulaşan raporu doğrultusunda iddiaları incelemek üzere İçişleri Bakanlığı'ndan mülkiye müfettişi istediğini açıkladı

Müfettişler geliyor

\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, İl Özel İdaresi'ndeki iddialarla ilgili olarak İl Genel Meclisi ve Encümen Yazışma ve Kararları Takip Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı raporun eline ulaştığını söyledi. Vali Aksoy, "İl Genel Meclisimizin raporu bize gelince, ben de bakanlıktan araştırılması, gerekiyorsa soruşturulması amacıyla müfettiş talep ettim.  Müfettiş talebimiz henüz bakanlıkta ne aşamada, onu bilmiyorum. Biz konuların incelenmesiyle için müfettiş talebinde bulunduk. Bundan sonraki süreç müfettişlerin işi. Müfettişler Samsun'a gelince bu iddiaların doğru olup olmadığına bakacaklar ve değerlendirecekler" dedi.

\n
\n  
\n
\n İDDİALARIN CİDDİ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, 15 Ağustos'ta yaptığı basın toplantısında, raporun henüz eline ulaşmadığını, raporun ekindeki bilgiler ve tespitler ne olduğunu bilmediğini kaydederek, "Gazete haberlerinden toplanarak yazılmış bir rapor mudur, yoksa gerçekten gidilip tespit yapılmış ve ortaya konmuş bir rapor mudur, bunu ekleriyle birlikte bize ulaşınca göreceğiz. Basına yansıdığı kadarıyla ciddi iddialar var. İhalenin doğrudan temini yüzde 10'u aştığı iddiası doğruysa bu ciddi bir iddiadır. Bu incelenmeye değerdir" ifadelerini kullanmıştı.
\n
\n  
\n
\n KOMİSYON 'İŞLER BÖLÜNDÜ' DEMİŞTİ
\n
\n  İl Genel Meclisi ve Encümen Yazışma ve Kararları Takip Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı raporda ise "Ön fiyat araştırmaları yapılan firmalara ihalelerin verilmiş olması; işlerin bölünerek doğrudan temine dönüştürülmesi; alınan tekliflerin aynı kişiden çıkması intibaının bulunması, teklif verilen firma ve ajanslarının birbirine yakınlığı bulunması ve birinin diğerinin yanında çalışmış olması  ve bu durumun birden çok dosyada tekrarlanması; işlerin bölünerek verilmesi kanuni limit olan yüzde 10’un çok üzerine çıkılmış olması, firmaların talebine istinaden ihalesiz iş verilmesi; yaptırılan bazı işlerde piyasa fiyatları ile gerçekleştirilen fiyatlar arasında aşırı farkla oluştuğu gözlemlenmiştir" iddiaları yer almıştı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

5 Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

6 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

7 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

9 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'