Demir Apaydın kampında

Aralarında Cemal Yılmaz Demir'in de bulunduğu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Hatay'daki Apaydın kampında incelemelerde bulundu

Demir Apaydın kampında

\n TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınma talebinde bulunan Suriyelilerin konakladığı  Apaydın Kampı’ndaki iddiaları araştırmak üzere Hatay’a geldi. 

\n
\n TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ve üyeler AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ile MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya'dan oluşan heyet, incelemelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kamp ziyaretiyle ilgiliHaber'e konuşan Cemal Yılmaz Demir, "Hiç kimse durup dururken evini barkını bırakıp buralara gelmez. Ülkelerinde yaşanan savaş ortamından kaçarak buralara geldiler. Can güvenlikleri, mal emniyetlerini sağlamak zorundayız. Ülkemize sığınmış bu insanlara kucak açmak bizim insani görevimiz" dedi.
\n
\n  
\n
\n CHP'Lİ ÜYELER NEREDE?
\n
\n Özellikle CHP'lilerin kamplarla ilgili bir çok iddiayı ortaya attığını hatırlatan Cemal Yılmaz Demir, "Bu nedenle komisyonumuz harekete geçerek buralara geldi. Yaptığımız bu incelemelere, iddiaların sahibi olan partiden hiç bir üye milletvekilinin katılmamasının yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Demir ayrıca, Apaydın Kampı'nda 2 bin 764 kişinin kaldığını, 300'e yakın asker, polis ve kamu görevlisinin görev yaptığını da belirterek, "Bunlar sıkışık bir zamanda bize sığındılar. O bakımdan yarın ne olacağı belli olmaz. Dar zamanda komşu komşuya mutlaka muhtaçtır. Diliyoruz ki Suriye’deki bu olaylar bir an önce son bulur, bu insanlar kendi evlerine barklarına kavuşurlar" dedi.
\n
\n  
\n
\n Heyet üyeleri daha sonra Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret ettiler.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

2 Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

3 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

4 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Hasılat 600 bin TL

5 Hasılat 600 bin TL

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

6 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

7 69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

8 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

İki farklı muamele

9 İki farklı muamele

Görenler şaşırıyor!

10 Görenler şaşırıyor!