KAR VE BUZLANMA GELİYOR

Samsun da hava sıcaklıklarının hızla düşeceğini belirten Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, iç ve yüksek kesimlerdeki ilçelerde kar yağışı beklendiğini ve yollarda buzlanma yaşanabileceğini söyledi\r\n

KAR VE BUZLANMA GELİYOR
Hava sıcaklıklarının tek haneli rakamlara düşeceğini belirten Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, hafta sonu boyunca yağışların devam edeceğini, yüksek kesimlerdeki ilçelere de yılın ilk karının yağabileceğini söyledi. Asar, iç kesimlerdeki ilçelerde gece saatlerinde sıcaklıkların eksili derecelere ulaşacağını ifade ederek, yollarda yaşanabilecek buzlanmaya karşı uyardı.
SICAKLIK DÜŞÜYOR
Samsun da hava sıcaklıklarının bugünden itibaren tek haneli rakamlara kadar ineceğini belirten Asar, Sıcaklıklar merkezde 13-14 dereceden 4-5 dereceye kadar düşecek. Düşüş iç kesimlerdeki ilçelerde gece saatlerinde -2 dereceye kadar düşüşe neden olabilir. Cumartesi ve Pazar günü boyunca yağışlar aralıklarla devam edecek. Pazartesi günü yağışlar kesiliyor ama hava yine kapalı şekilde seyredecek. Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili, sel ya da taşkın oluşturabilecek düzeyde bir yağış beklemiyoruz dedi.
BUZLANMAYA DİKKAT
Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte iç ve yüksek kesimlerde kalan ilçelere kar yağışı da olabileceğini belirten Asar, Ladik kayak merkezi başta olmak üzere iç ve yüksek kesimde kalan ilçelerimizde kar yağışı ihtimali var. Sahil şeridinde ise hava sıcaklıklarında hissedilir bir şekilde düşüş bekleniyor. Bu da yollarda buzlanma etkisini oluşturabilir. Gece yolculuklarında bir kat daha fazla dikkatli olmakta fayda var diye konuştu. 

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakarya'da rekor kırıldı

1 Sakarya'da rekor kırıldı

Hayati Tekin sahaya iniyor

2 Hayati Tekin sahaya iniyor

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

4 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Tekin, adaylık için istişarede

5 Tekin, adaylık için istişarede

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

7 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

8 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

9 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

10 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!