Ördek avı başlıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Samsun da ördek avı 1 Kasım da başlayacak ve 22 Şubat 2015 te sona erecektir dedi.\r\n

Ördek avı başlıyor
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, 3 üncü grup kuşlarda sakarmeke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek, fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, kılkuyruk, elmabaş patka, çıkrıkçın ve su çulluğu avının 1 Kasım da başlayacağını ve 15 Şubat 2015 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı gibi 1 inci grup memeli hayvanların 4 Kasım tarihinde avlanmasının serbest olacağını ve 4 Ocak 2015 yılında biteceğini belirten Kılıçer, Avcılık Belgesi sahibi avcı sayısı Samsun da 4 bin 300’e ulaşmış olup, amacımız tüm avcıları belge sahibi birer avcı haline getirmektir.  Bütün avcılarımızın, dikkat etmesi gereken hususlar vardır. İlan edilmiş avlaklarda AVBİS sistemi üzerinden izin almaları gerekmektedir. Avcılar çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde avlanabileceklerdir. Ayrıca yaban domuzu, bıldırcın ve üveyik avı bu günlere ek olarak salı günü de yapılabilecektir. Merkez av komisyonunca belirlenen limitler dışında av yapılmamalıdır. Av sahasında silah ruhsatı, avcılık belgesi ve avlanma pulu mutlaka yanlarında bulundurulmalıdır. Tüfeklerde takoz bulunmalıdır. İl avlanmaya açık ve kapalı alanlar haritasında belirlenmiş sahalara dikkat edilmelidir diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

4 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

7 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

8 Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

Tekin, adaylık için istişarede

9 Tekin, adaylık için istişarede

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

10 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!