Pedalları santrale karşı çevirdiler

Atakum Bisiklet Topluluğu, Terme de kurulması planlanan kömürlü termik santrali protesto için Atakum’dan Terme Akçay mevkiine kadar pedal çevirdi\r\n

Pedalları santrale karşı çevirdiler
Terme Çevre Platformu ve (TERÇEP) ve Atakum Bisiklet topluluğu (ATABİT) işbirliği ile 20 bisikletçi, Tim Avrasya Yatırım Danışmanlık İnşaat Madencilik ve Enerji Üretim Şirketi tarafından Terme Akçay Mevkiine yapılması planlanan kömürlü termik santrale karşı tepkilerini göstermek için Atakum dan Terme Akçay mevkiine pedal çevirdi.
ARKAMIZDA TERMELİLER VAR
Bisikletçileri, Terme Belediye Başkan Yardımcısı Sezai Uzun, Terme Çevre Platformu Başkanı Zekai Altunpala, TERÇEP üyeleri çiçeklerle karşıladı. Başkan Yardımcısı Uzun, yerel yönetimler olarak santralin kurulmaması için her türlü mücadeleyi vereceklerini belirterek, “Atakum Bisiklet Topluluğuna çok teşekkür ediyorum. Bizim için Terme için verdikleri bu desteğe çok teşekkür ediyorum. Biz yerel yönetimler olarak ne pahasına olursa olsun bu santrale karşıyız. Santralin yapılmaması için elimizden ne geliyorsa yaparak bunu başaracağız. Ben buna inanıyorum çünkü arkamızda Termeliler var. Bu bölgedeki herkes bizimle beraber. Çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak için her şeyi yapacağız” dedi.
TERMİK SANTRALE HAYIR
Termik Santralin yapılması planlanan alanda konuşanr TERÇEP Başkanı Zekai Altunpala, çevreye zarar verecek santrallere karşı birliktelik gerektiğini vurgulayarak, “Terme Çevre Platformu olarak Atakum Bisiklet Topluluğu’nun bize verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Terme Çevre Platformu olarak onlara müteşekkiriz. Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bu bölgede yapılması beklenen Kömürlü Termik Santraline ve Sivaslar Bölgesine yapılması düşünülen santrallere ve kirli yatırım araçlarına karşı olduğumuzu belirtiyoruz. Burası çocukluğumuzun geçtiği bölgeler. Birinci sınıf tarım arazisi olan bu bölgelerde Termik Santralin kurulmasına karşıyız. Bu santrallere başta Ziraat Odalarının ve Ziraat Mühendisleri Odasının karşı çıkması gerekirken ne yazık ki termik santralciler onları hiçe sayarak vahşice bu bölgeye saldırmak durumundalar. Korkarız ki bunun arkası gelecek. Bunu bertaraf edebilmek için Terme, Çarşamba, Ünye gibi yerlerin bir araya gelmesi lazım. Tüm bölgelerde kurulacak Termik Santrallere hayır diyoruz” diye konuştu.
SUYUMUZ TOPRAĞIMIZ KİRLENMESİN
Atakum Bisiklet Topluluğu Başkanı Şükrü Gün, “Atakum’dan buraya kadar bisikletli olarak çevre ve doğaya zarar verecek bir termik santrale karşı olduğumuzu göstermek için havamıza, toprağımıza, suyumuza sahip çıkmak için bisiklet sürdük. Hava yağmurlu olduğu için üstümüz kirlendi ama biz bisikletlerimiz kirlensin havamız, suyumuz, toprağımız kirlenmesin diyoruz. Biz bunu Terme ve Samsun gibi çevreye zararlı olan havamızı, suyumuzu ve toprağımızı kirletecek olan bir termik santral istemiyoruz. Güzel bir doğada yaşayıp, bisiklet sürmek istiyoruz. Halkın bunu görmesi için yağmur, çamur dinlemeden buraya kadar geldik. Biz bu şartlarda buraya gelebiliyorsak onlar daha fazlasını yapabilirler. Amacımız Terme ve Samsun’da ki duyarlılığı arttırabilmektir ifadelerini kullandı.
EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iş adamı intihar etti

1 Samsun'da iş adamı intihar etti

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

2 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

3 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

İmparator'un isyanı

4 İmparator'un isyanı

Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

5 Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

6 Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

7 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Erkam Reşmen geri dönüyor

8 Erkam Reşmen geri dönüyor

Samsun'da lise öğrencisine sınıfta bıçaklı saldırı

9 Samsun'da lise öğrencisine sınıfta bıçaklı saldırı

Samsun yolunda korkunç kaza!

10 Samsun yolunda korkunç kaza!