Hamas BM nin planını kabul etmedi

Birleşmiş Milletler in, Gazze nin yeniden inşası amacıyla bölgeye inşaat malzemesi sokulması planının Hamas tarafından kabul edilmediği belirtildi.\r\n

Hamas BM nin planını kabul etmedi
Birleşmiş Milletler in (BM), Gazze nin yeniden inşası amacıyla bölgeye inşaat malzemesi sokulması planının Hamas tarafından kabul edilmediği belirtildi.

Hamas Sözcüsü Musa Ebu Merzuk, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından yaptığı açıklamada, BM nin, Gazze nin yeniden inşası amacıyla bölgeye inşaat malzemesi girmesi planını Hamas tarafından kabul edilmediğini açıkladı.

Merzuk, BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Robert Serry nin planı bizlere hiçbir surette sunulmadı. Bu plan,Hamas yetkililerinden resmi olarak onaylanmadı. Plan da bazı düzenlemeler yapmamız için Gazze deki tüm siyasi ve toplumsal güçlerle çalışacağız ifadesini kullandı.

BM Genel Sekreteri nin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Robert Serry, Gazze nin yeniden inşası amacıyla bölgeye BM denetiminde inşaat malzemesi sokulması için İsrail ve Filistin in anlaştığını belirtmişti.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze ye, 7 Temmuz da havadan ve denizden, 17 Temmuz da ise karadan saldırıya geçmişti. Daha sonra orduyu karadan geri çekerek hava saldırılarını sürdüren İsrail, 26 Ağustos ta, Mısır ın arabuluculuğundaki görüşmelerde varılan ateşkesle saldırılarına son vermişti. İsrail in 51 gün süren saldırılarında 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı.


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

1 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

2 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

3 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

4 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

5 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

6 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

7 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı