TOKAT BELEDİYESİ’NDEN 14 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI

Tokat Belediyesi tarafından 14 bin kişilik aşure ikramı yapıldı. \r\n

TOKAT BELEDİYESİ’NDEN 14 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI
Hüdayi Sayıbaş Yer altı Çarşısı üzerinde düzenlenen Aşure ikramı programı Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haci İlbaş ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile çok sayıda davetlinin katılımı ile yapıldı. Programda konuşma yapan İl Müftüsü Ahmet Erdem, Muharrem ayında birçok güzellikler saklı olduğunu ifade ederek, Özellikle Peygamber efendimizin Mekke’den Medine’ye hicret etmesi ile başlayan bir takvimin başlangıcıdır. Yine özellikle Muharrem ayının 10. günü Aşure Günü, Hz. Adem’in duasının kabul olduğu, Hz. Yusuf’un kuyudan kurtulduğu, Yunus aleyhisselamın balığın karnından çıktığı, Musa aleyhisselamın Firavun un zulmünden kurtulduğu bir gündür. Bu ayda böylece birçok güzellikler içinde bulunmaktadır. Ama birde acımız vardır. Bu da nedir Kerbela hadisesi. Yine bugünde yaşanmıştır. Buna hepimiz üzülüyoruz. Çünkü Kerbela da şehit edilen Hz. Peygamber in sevgili torunu, hepimizin sevdiği ve evlatlarımıza ismini verdiğimiz Hz. Hüseyin dir. Bu hadiseler bizi bir birimizden koparmayacak ayırmayacak, bilakis bizim birliğimize, dirliğimize güç ve kuvvet kazanmamıza vesile olması gerekiyor” dedi.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise bu topraklarda yüzyıllar öncesinde olduğu gibi dostluk ve kardeşliğin hakim olacağını ifade ederek, “Muharrem ayı bazı acıları da içerisinde barından bir ay. Kerbela olayının yaşandığı Hz. Hüseyin ve evlatlarının, ehlibeytin şehit edildiği bir ay. Hepimiz hüzünlüyüz, Kerbela olayından dolayı yüzyıllardır bu anlamlı günü yad ediyoruz” diye konuştu. 
Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlara aşure ikram edildi. Tokat Belediyesi Aşevi nde 8 bin, Yeraltı Çarşısı üzerinde ise 6 bin kişiye aşure ikramı yapıldığı bildirildi.
Tokat’ta Muharrem ayı dolayısı ile ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı tarafından da vatandaşlara aşure ikram edildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

1 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

2 Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

3 Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

4 Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

5 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

6 Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

Samsunspor'da yönetim sahaya indi

7 Samsunspor'da yönetim sahaya indi

Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

8 Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!

9 Samsun'da borçlular yasal takipte..İcra dosyaları patladı!

Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

10 Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar