SAMSUN HEPİMİZİN ŞEHRİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun u herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Ancak böyle ilerleyebiliriz” dedi. \r\n

 SAMSUN HEPİMİZİN ŞEHRİ
Canik Belediyesi Kasım ayı ilk meclis toplantısı Başkan Osman Genç başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda konuşan Başkan Genç, şehirlerin yarıştığı 21. yüzyılda Samsun un yarışın içerisinde olabilmesi için herkesin bu şehir için çalışması gerektiğini söyledi. Genç, Samsun u herkesin çalışmaya ve üretmeye istekli olduğu bir şehir olarak kılmalıyız. Ancak böyle ilerleyebiliriz. Yeni Türkiye, yeni güç iyi anlaşılmalıdır. Artık dünyada yeni şehirler oluşuyor. Buna biz öncülük ediyoruz ifadelerini kullandı. 
SAMSUN HEPİMİZİN ŞEHRİ
Dünyanın ve şehirlerin hızlı bir şekilde geliştiğine işaret eden Başkan Genç, Şehirlerin sürekli kendilerini yenilediği, geliştiği günümüzde asla kabuğumuza çekilemeyiz ve dar düşünme gibi bir lüksümüz yok. Dar düşüncede olan insanlar yumurta içinde civciv gibidir. Onlar zannederler ki bizim dünyamız bu yumurtanın içi. Halbuki gaganızı vurup dışarı çıksanız güneşi, dünyayı göreceksiniz. Yani Samsun un ötesinde, dünyada neler oluyor iyi analiz etmeliyiz. Kimse Samsun la ilgili bize sana ne diyemez. Çünkü bu şehir hepimizin şehri. Dolayısıyla bu şehirle alakalı hepimizin ve herkesin laf söyleme hakkı vardır diye konuştu.
ORTAK AKILLA DAHA İLERİYE
Samsun un, dünya şehirleriyle rekabet edebilecek avantajlarının iyi tespit edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Genç, şunları söyledi: Şehrimizde ulaşım ve coğrafi konum başta olmak üzere çok önemli avantajlar vardır. Bunları iyi değerlendirmemiz lazım. Hükümetimizin de desteğiyle şehrimizi valisi, belediye başkanları, bürokratları, sivil toplum örgütleri ile birlikte ortak akılla bulunduğu yerden çok daha ileriye hep birlikte götürebiliriz. Canik Belediyesi olarak bundan sonra da Samsun un ileriye gitmesine yönelik projeler üretmeye devam edeceğiz.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

1 Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

2 Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

3 14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Muhammet Beşir'den kötü haber

4 Muhammet Beşir'den kötü haber

Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

5 Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

6 Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

Misafir tribün kapalı gişe

7 Misafir tribün kapalı gişe

Sorun var mı kaptan?

8 Sorun var mı kaptan?

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

9 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

10 İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız