Başbakan'ın BDP öfkesi

BDP'li vekillerin dokunulmazlığıyla ilgili mesaj veren Başbakan Erdoğan, teröristlerle buluşmalarını değerlendirerek, "Kameralar olmasa ellerini öpüp üç kuruş da harçlık alırlardı" dedi

 Başbakan'ın BDP öfkesi

\n AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen genişletilmiş grup toplantısında yaptığı konuşmada, örgütünün son yıllarda hedefini değiştirerek AK Parti'ye saldırmaya başladığını belirtti. Erdoğan, ''Çünkü AK Parti çözüyor. Çünkü AK Parti benim Kürt kardeşlerimle kucaklaşabiliyor, el ele verebiliyor'' diye konuştu.

\n
\n CHP'DEN YARDIM İSTEMEK
\n
\n Erdoğan, kaçırılan AK Parti Hakkari İl Başkanı'nın ailesinin, CHP yöneticilerinden yardım istediği iddialarına ilişkin, şunları kaydetti:
\n
\n  
\n
\n ''Bunu aile duyunca bayağı üzüldüler. Çünkü ben aileyle görüştüğümde 'böyle bir şeyler yansıdı televizyonlara Başbakanım, bu Hakkari'de BDP ile beraber miting yapan bir CHP'den biz yardım isteyecek kadar düştük mü' diyor.''
\n
\n  
\n
\n KÜÇÜK AT DA KARGALAR YESİN
\n
\n AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terör konusunda randevu istemesiyle ilgili olarak da şunları söyledi:
\n
\n ''Bizde bir söz var: 'Küçük at da kargalar da yesin' diye. Böyle atış olmaz ve bunları yutmak mümkün değil. Hala bakın bu konuda bir adım atmıyorlar ama bunu kullanmaya çalışıyorlar. Sizin teröre yönelik yapacağınız hiçbir şey yok. Çünkü Türkiye'nin son 30 yılında sizin iktidar ortaklıklarınız var ve yaptıklarınızı biliyoruz.''
\n
\n  
\n
\n KAMERALAR OLMASA...
\n
\n Başbakan Erdoğan, BDP'li milletvekillerinin terör örgütü üyeleriyle buluşmasını değerlendirirken de ''Bir bayram öncesi milletin gözünün önünde gittiler, efendilerine sırtlarını sıvazlattılar. İnanın kameralar orada olmasaydı bunlar o terörist efendilerinin ellerini de öperlerdi, inanın kameralar olmasaydı bunlar terörist efendilerinden üç kuruş da harçlık alırlardı. Neyse ki orada efendileri bunlara acıdılar da kameraların önünde bunları daha fazla rezil etmediler. BDP'li milletvekilinin sırtını sıvazlayan o teröristin elindeki kan işte o milletvekillerinin bir defa sırtına bulaşmıştır'' dedi.
\n
\n  
\n
\n KANDİLE ÇIKMASI LAZIM
\n
\n Başbakan Erdoğan, ''Şu anda bu ülkede bizim, bir metrekaremizin kontrolümüz dışında olduğunu kimse söyleyemez. Her yerde biz bütün imkanlarımızla, bütün gücümüzle varız. Siz, bölücü terör örgütünün uzantısının eş başkanının söylediğine bakmayın. O önce kendisinde yüz olsa parlamentoda değil, Kandil Dağı'na çıkması gerekir. Burada ne duruyorsun, sen oraya çık'' diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

1 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

2 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli