BÜYÜKŞEHİR’DEN “İŞ AHLAKI” SEMİNERİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından “İş Ahlakı ve Etiksel Davranış İlkeleri” başlıklı seminer düzenlendi. \r\n

BÜYÜKŞEHİR’DEN “İŞ AHLAKI” SEMİNERİ
Büyükşehir Sanat Merkezi’nde yapılan seminere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Sefer Arlı ve Mustafa Yurt, belediye daire başkanları, çok sayıda belediye çalışanı ve öğretmen katıldı. İstanbul Aydın Üniversitesi Bölge Koordinatörü Öznur Tübey’in organize ettiği seminere çevre illerden de katılım oldu. 
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında seminerde konuşma yapan İstanbul Aydın Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Güney, iş ahlakı ve etiksel davranış ilkeleri konusunda bilgiler verdi. 
Prof. Dr.Salih Güney, “Kafanızın içinden neler geçiyor tek kaldığınızda, özellikle tuvalette kimin ayağını kaydırıyorsunuz, kimi görevinden alıyorsunuz, kafanızın içinden başka neler geçiyor onları bir duysalar var ya siz burada kalamazsınız, ben de kalamam. Ancak toplum içerisine girdiğimiz zaman toplumun değerleriyle, inançlarıyla, biz bir araya geldiğimizde bunların hepsi unutulur, namuslu insanlar oluruz. Ama tabi ailemizin bize verdiği değerler, toplumumuzun bize verdiği değerler, inançlarımız, diğer yargılarımız bizleri ne yapar? Toplumun bir üyesi yapar. Ama ihtirasta iseniz, ihtiras kontrol dışıdır. Öyle bir ihtirasın varsa o mesleğe, o makama gelmek için her türlü şeyi yaparsanız” dedi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

1 Ankara'da kartpostallık kar manzaraları

İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu

2 İstanbul'da farklı adreslere uyuşturucu operasyonu