T.C. SAMSUN 4. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Dosya No: 2012/1911

T.C. SAMSUN 4. İCRA DAİRESİ

\n 1 – Taşınmazın Tapu Kaydı, Hali Hazır Durumu, İmar Durumu : 

\n

\n Samsun ili İlkadım ilçesi Kılıçdede mahallesi 7908 ada 6 nolu parselde kayıtlı 35/180 arsa paylı 3. kat 5 nolu bağımsız bölüm meskendir. Tamamı Nazife Baş’a aittir. Samsun merkez İlkadım belediyesi sınırları içerisinde bulunan bu taşınmazın çevresinde yapılaşma bitmiştir. Çevresinde 6-7 katlı binalar mevcut, taşınmazın hemen önüne kadar yol gitmekte, Samsun’un en eski ve düzenli bölgesinde, Samsun Emniyet Müdürlüğüne 100 m. Mesafededir. Taşınmaz mesken, 3 oda 1 salon, mutfak hol banyo balkon ve wc den oluşmaktadır. Doğalgazlı kaloriferli, çelik dış kapılı, iç kapılar panel kapı, pencereler PVC esaslı, oda tabanları ahşap parke döşeme, duvarlar plastik boyalı ıslak alanlar ise seramikle kaplı olup mesken 135 m2 dir. Taşınmaz mal Samsun İlkadım Belediyesi imar planı içerisinde olup üzerinde bina bulunmaktadır. Ayrık nizam 5 katlı ticaret konut alanına isabet etmektedir.

\n

\n Muhammen Bedeli      : 152.201,50 TL

\n

\n Satış Saati                    : 14:00 – 14:10 Arası

\n

\n 2 – Taşınmazın Tapu Kaydı, Hali Hazır Durumu, İmar Durumu :

\n

\n Samsun ili İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi 7749 ada 4 nolu parselde 1. kat 1/26 arsa paylı 6 nolu bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz hissesinin tamamı Hatice Baş’a aittir. Dairesinin bulunduğu bina 9 katlı betonarme karkas cinsinde yapılmıştır. Daire 3 oda, 1 salon, mutfak, hol, banyo, wc den oluşmaktadır. Duvarlar plastik boyalı, yerler laminat döşeme, ıslak alanlar ise seramiktir. Dış kapı demir, iç kapılar ahşap doğrama, Mesken 110 m2 olup, kaloriferli ve bina asansörlüdür. Taşınmaz, Kefeli camisi karşısı Samsun-Ordu yoluna 250 m. Mesafede, şehir merkezinde, kamu kuruluşları ve işyerlerine çok yakın olup belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz Samsun İlkadım Belediyesi imar planı içerisinde olup bitişik nizam 9 katlı konut alanına isabet etmektedir.

\n

\n Muhammen Bedeli      :  82.025,00  TL

\n

\n Satış Saati                    : 14:10 – 14:20  Arası

\n

\n Satış Şartları                 :

\n

\n 1 – Birinci açık artırma 30.10.2012 günü yukarıda belirtilen saatler arasında 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ adresine açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartiyle 09.11.2012 günü 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ adresinde yukarıda belirtilen saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40 ‘ını bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

\n

\n 2 – Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde Türk Lirası peşin para veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu harçları, damga vergisi, tellaliye ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

\n

\n 3 – İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan               iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile            sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.

\n

\n 4 – Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve %10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

\n

\n 5 – Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderebilir.

\n

\n 6 – Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin

\n

\n yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

\n

\n İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

\n

\n (*) İlgililer  tabirine irtifak hakkı sahipleride dahildir. 

\n

\n (İİK m. 126)                                                                                                                                                                                                                                                   BASIN-1926/www.bik.gov.tr

\n

\n Resmi ilanlar www.ilan.gov.tr’de

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

2 Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

3 69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

4 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Hasılat 600 bin TL

5 Hasılat 600 bin TL

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

6 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

7 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

8 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

9 Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

Samsun'da şampiyon kadın doğumcudan bir başarı daha

10 Samsun'da şampiyon kadın doğumcudan bir başarı daha