YURDUSEVEN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Tuncay Yurduseven güven tazeledi.\r\n

YURDUSEVEN GÜVEN TAZELEDİ
AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Belediye Kültür Merkezi nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede başkanlık divanı seçimi yapıldı. Divana AK Parti Samsun İl Seçim İşler Başkanı Hakan Karaduman, İl Kadın Kolları Başkanı Nurhan Yapıcı Özel ve İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe seçildi. Gündemin okunmasının ardından misafirlerin tanıtımına ve protokol konuşmalarına geçildi.
Slayt gösteriminin ardından Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, bugüne kadar yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi vererek aynı heyecan ve kararlılıkla da çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Yurduseven, Siyasette olduğum müddetçe her zaman dürüst oldum, mert oldum. İki uçlu ve kişilere göre siyaset yapmadım. Doğru bildiklerimi teşkilat disiplini içerisinde her zaman ifade ettim. Kapalı kapılar ardında kulis ziyareti hiç bir zaman yapmadım. Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizin çizdiği çizgilerden ödün vermedim. Kişisel menfaatleri ve ihtirasları değil, her zaman partimin ve teşkilatımın menfaatlerini üstün tuttum. Bundan sonra da böyle olacak” dedi. 
3 Kasım 2002 de iktidara gelen AK Parti yle hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise, “Bu anlamda tarihi başarıların adresi AK Parti olmuştur. Milletimizden aldığımız güçle büyüyor, aydınlık yarınlara hep beraber koşuyoruz. Hatırlayın geçmişte özellikle seçim dönemlerinde popülist yaklaşımlarla vatandaşa oy toplama hırsıyla uçuk vaatlerde bulunuluyordu. Biz ise 12 yıl boyunca tutamayacağımız hiç bir sözü vermedik. Halkımızı boş vaatlerle kandırmadık. Boşa geçirilmiş her bir saniyenin millet adına kayıp olduğuna inanarak rehavete kapılmadan, duraksamadan çalışmaya devam ettik, etmeye de devam ediyoruz. Üstad Necip Fazıl Kısakürek in ‘Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım’ sözlerini hatırlatarak, Biz, devler gibi eserler bırakmak, ülkemize silinmez izler nakşetmek, Türkiye nin ilerlemesine, kalkınmasına, daha fazla huzur ve refaha erişmesine azami katkıyı sağlamak için gece-gündüz çalışıyor, 2023, 2053 ve 2071 gibi ortaya hedefler koyuyoruz. Türkiye, 12 yılda çok değişti. 12 yıl önce 24 saat sonrasını planlayamayan bir ülkeyken şimdi geleceğini hesaplayan bir ülke oldu. Artık bugün zengin ve güçlü bir Türkiye var” diye konuştu. 
Kongreye katılan Samsun İl Koordinatörü Rize Milletvekili Hasan Karal da selamlama konuşmasını yaparak kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Kongre gelir-gider hesap raporlarının okunması ve ibrasının ardından aday listelerinin tanıtımı yapıldı. Bafra İlçe Başkanlığı’na mevcut Başkan Tuncay Yurduseven ile Aydın Akkurt aday oldu. 431 delegeden 428’inin oy kullandığı seçimler sonucunda Tuncay Yurduseven 300 oy alarak güven tazelerken, Aydın Akkurt ise 126 oyda kaldı, 2 oy da geçersiz sayıldı. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

2 Samsunspor'da 200 oyuncu mercek altında

69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

3 69 kişi ölmüştü! Cesedine 53 yıl sonra ulaşıldı

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

4 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Hasılat 600 bin TL

5 Hasılat 600 bin TL

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

6 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

7 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

8 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

9 Samsun'da akılalmaz kaza! 1 ağır yaralı... O anlar kameraya yansıdı

Samsun'da şampiyon kadın doğumcudan bir başarı daha

10 Samsun'da şampiyon kadın doğumcudan bir başarı daha