EMEKLİ, DOLANDIRICIYA PARASINI KAPTIRMADI

SAMSUN da emekli 81 yaşındaki İbrahim Halil Erekmekçi, cep telefonundan arayıp kendisini başkomiser olarak tanıtan kişi tarafından dolandırılmak istendi. Erekmekçi dolandırılmak istendiğini anlayınca polisle bağlantı kurdu. Polisin devreye girdiğini anl

EMEKLİ, DOLANDIRICIYA PARASINI KAPTIRMADI
Merkez Canik İlçesi Belediye Evleri Mahallesi Melihşah Sokak ta oturan emekli İbrahim Halil Erekmekçi yi cep telefonundan arayan ve kendisini başkomiser olarak tanıtan şüpheli, Hesabınızdan yasal olmayan yolla para çekiliyor. Biz bunu engelleyeceğiz, ancak vereceğim hesap numarasına 1500 lira yatırman gerekiyor. Cep telefonunu kapatma dedi. Bunun üzerine taksiye binen ve şüpheliyle konuşmayı sürdüren Erekmekçi, dolandırılmak istendiğini anlayınca taksiciye polisi aramasını söyledi. Sonra Cumhuriyet Caddesi nde taksiden inerek yürümeye başladı. İhbar üzerine harekete geçip, Erekmekçi yi cadde üzerinde bulan polis, konuşmaya devam etmesini söyledi. ATM önüne geldiğinde cep telefonundaki dolandırıcıya Yakın gözlüklerimi almadım, benden istediğin bilgileri göremiyorum. Buradaki vatandaştan yardım isteyim mi? diye sordu. Olumlu cevap alan Erekmekçi cep telefonunu sivil polise verdi. Polis şüpheliyi konuşturarak hesap numarasını almaya çalıştı. Şüpheli de Erekmekçi nin kimlik bilgilerini almak istedi. Polisin yanlış bilgiler verdiğini anlayan şüpheli cep telefonunu kapattı. Şüphelinin numarasına da bir daha ulaşılamadı.

Olay yerindeki sivil ekipler, İbrahim Halil Erekmekçi ile etrafta toplananları Hiçbir polis ve savcı sizi arayıp para istemez diyerek uyardı. Daha sonra şikayetçi olmayacağını söyleyen Erekmekçi olay yerinden ayrıldı.

DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

1 Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

2 Samsun'da taciz rezaleti! Öğrenci servisinde...

Onur Eriş veda etti

3 Onur Eriş veda etti

Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

4 Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

5 Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

6 Samsun'da dev operasyon: 13 gözaltı

Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

7 Samsun'da 'tarla sürme' kavgası: Yaralı sayısı arttı

Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

8 Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

9 Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

10 Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!