SANTRALE İLGİNÇ TEPKİ

Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısı na katılan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, ilçede kurulmak istenen kömürlü termik santrale neden karşı olduğunu Kızılderili atasözü ile anlattı.

SANTRALE İLGİNÇ TEPKİ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Başkanlığı nda İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Belediyeler Birliği Ekim Ayı Meclis Toplantısı na katıldı. Başkan Kul, toplantı sonunda söz alarak Terme İlçesi nde yapılması planlanan kömürlü termik santral konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

KARAR ALMA SÜRECİNDE HALK YOK 
Terme’de yapılması planlanan kömürlü santralin sadece ilçeyi değil dünyayı ilgilendirdiğine vurgu yapan Başkan Kul, Çevresel duyarlılığı göz önüne almazsak dünyamız ve ülkemiz elden gidecek. Hep yerelden bahsediyoruz, yerelleşmeden bahsediyoruz. Özellikle tartışmalı yatırımlar var. Benim ilçemde ithal kömürlü santral yapılmak isteniyor. Belediyeler 3 ay içinde sanayi kuruluşlarına ruhsat vermez ise Çevre Bakanlığı’nın resen verme yetkisi var. Biz karar alma süreçlerine halkın katılmasını istiyoruz. Küresel düşün, yerel hareket et diyoruz. Burada yapılacak yatırımlar sadece yereli değil bütün dünyayı ilgilendiriyor. Belediyeler Birliği nin bu konularda önderlik yapacak çalışmalar yapmasını istiyorum” dedi. 

KIZILDERİLİ ATASÖZÜNÜ HATIRLATTI
Enerjiye ve yatırıma karşı olmadıklarını belirterek, sürdürülebilir bir yaşamın ancak yaşanabilir bir alanda olabileceğini sözlerine ekleyen Başkan Kul, “Son olarak bu konuda bir kızıldereli atasözünü hatırlatmakta fayda görüyorum. Son yaprak düştüğünde, son ağaç kesildiğinde, son akarsu kuruduğunda paranın yenmediğini anlayacaksınız. İnşaalah biz o duruma düşmeyiz diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

2 Otomobil Toprak Yığınına Çarptı: 1 Yaralı

Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

3 Bahçelievler'de park halinde otomobil alev alev yandı

Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

4 Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı

5 E.Y. Malatyaspor Kulübü Binasına silahlı saldırı