ATALAY DAN 4 VEKİL İDDİASI

CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, 2015 genel seçimlerinde CHP den TBMM ye 4 milletvekili göndereceklerini öne sürerek, CHP oy patlaması yaşayacak, Samsun dan dört milletvekili meclise gidecek dedi.\r\n

ATALAY DAN 4 VEKİL İDDİASI
Genel seçimlere yönelik hazırlıklarını kapsamlı bir şekilde sürdürdüklerini belirten CHP İl Başkanı Mehmet Atalay, Samsun dan TBMM ye dört milletvekili yollayacaklarını öne sürdü.  Atalay, CHP, AK Parti ye karşı iktidara aday tek partidir. 2015 seçimlerinde oy oranımızı katlayacağız, 4 milletvekilini meclise göndereceğiz dedi.
HALKIMIZ AL AŞAĞI EDECEK
CHP nin Samsun daki 2 milletvekil sayısının yetersiz olduğunu ifade eden Atalay, Bu sayı başarısızlıktır. Seçimlerde Samsun dan CHP li 4 milletvekili çıkartacağımıza inanıyoruz. CHP nin Umuda Yolculuk adı altında çıktığı yolda iktidara koşacağından şüphemiz yok. Biz bu süreçte kendimizi anlatamamış olabiliriz. Ama seçime kadar olan sürede hem kendimizi hem de hedeflerimizi açıkca ortaya koyacağız. Halkımız da AK Parti nin politikasızlıklarına karşılık en büyük yanıtı verecek ve onları al aşağı edecek diye konuştu.
KUTUPLAŞTIRDILAR
Geçmiş süreçteki seçimlerin önümüzdeki genel seçim için kıstas alınmaması gerektiğini kaydeden Atalay, 2014 yerel seçimlerinde bütünşehir yasası yüzünden kayıplar yaşadıklarını söyledi. Atalay, 2007 yılından itibaren 2009 ve 2014 yerel seçimleri ile 2007 ve 2011 genel seçimlerine baktığımızda ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Bizim 2011 de 162 bin oyumuz vardı. Bu oy bizim için çok önemliydi. 2014 seçimlerinde bu oy bizim için bazdı ama umduğumuz gibi olmadı. 120 binlere kadar düştük. Yerel seçimleri bir ötekileştirme kavgasına dönüştürdüler. Herkesi kutuplaştırdılar ve bunu bilerek, isteyerek yaptılar. AK Parti ile AK Parti karşıtları arasında bir seçime dönüştürdüler. Öte yandan bütünşehir yasası da aynı şekilde seçim kazanmak için çıkartıldı. Atakum ve Tekkeköy belediyelerindeki kayıplarımızın nedeni de bütünşehir yasası oldu dedi.
CHP YE İHTİYAÇ VAR
Türkiye de değişimin yaşanması için CHP ye ihtiyaç duyulduğunu belirten Atalay, Maden cinayetlerinin olmadığı, işçilerin boğularak ölmediği, 20 kişilik arabalara 50 kişi binerek trafik kazalarında can vermediği, Güneydoğu da kamu düzeninin ortadan kalkmadığı, adil ve eşit yaşanılabildiği bir ülke için ihtiyaç CHP iktidarıdır. Bugün bütün bunların varlığından söz edemiyoruz. Bir oy patlaması bekliyoruz ki halkımız bunun mesajlarını veriyor. Ülkemizin yaşanılabilir haline dönmesi için, hırsızlıkların meşru sayılmadığı bir Türkiye var. Dünyadaki bütün saraylardan daha ihtişamlı, bin odalı kaçak sarayların yapıldığı bir ülkemiz var. Halkımızın sağ duyusuna inanıyor, bunları görmezden geleceklerine inanıyorum diye konuştu.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU


EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

1 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

2 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

3 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

4 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

6 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

7 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

BİZİM GÜNAHIMIZ NE?

8 BİZİM GÜNAHIMIZ NE?

İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

9 İDO Yenikapı-Bursa-Bandırma seferleri iptal edildi

Şiir yarışması ödülleri sahiplerini buldu

10 Şiir yarışması ödülleri sahiplerini buldu