DUYARLILIK BEKLEMİŞTİM

Eski Samsunspor Başkanı Mazhar Başoğlu, Kazım Yılmaz ın, görevi devraldığında kendilerinden talep ettiği temlikleri erteleme talebine karşı gösterilen duyarlılığı kendisinden beklediğini ifade ettiğini belirterek, Öfkelenmesine bir anlam veremedim de

 DUYARLILIK BEKLEMİŞTİM
Eski başkanlardan Yılmaz ın Varan 1 başlığı altında  yapmış olduğu açıklamaları anlayamadığını kaydeden Mazhar Başoğlu, şunları söyledi:
Sayın Yılmaz, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin sadece kendi dönemini denetlediğini ve herhangi bir yanlış bulunmadığını ifade etmiş. Bu konuda en ufak bir imada mı bulunmuşum ki böyle bir savunma yapma ihtiyacı hissetmiş.
Geçmiş dönemin, bilanço demeye utandığı ,bilançolarının kendi dönemine devredildiğini söyleyen sayın Başkan kendi döneminden bir sonraki döneme devredilen bilanço rakamları ile ilgili tek bir bilgi vermemiş ve onun yerine  kulübü kendi şirketinden daha da titiz yönettiğini anlatmış.
Yapılan açıklamalarımızın bizi sayın Yılmaz a göre, niçin aciz yaptığını da anlamakta zorlanıyorum. Büyük Samsunspor taraftarını yönlendirerek  kendisine tehdit ve hakaretler ettiğimi ifade etmiş. Sayın Yılmaz ın bu açıklamasından sonra yazdığım yazıyı bir kaç defa daha okudum ve bu şikayetiyle ile ilgili tek bir kelimeye rastlayamadım.
Sonuç olarak niçin bu kadar öfkelendiğini gerçekten anlayamadım.
-SADECE HATIRLATMAK İSTEDİM 
Başoğlu, yazdığı yazıda bir hatırlatmada bulunmak istediğini belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü: Kendisinin  başkanlığı döneminde bizden  ricası üzerine alacaklarımızı ertelediğimizi ona hatırlatarak aynı duyarlılığı kendisinin de gösterip, alacaklarını ertelemesini rica ettim. Hepsi budur. Eski bir başkan olarak Samsunspor ile ilgili olan ve Samsun un önemli yayın organlarında  yer alan önemli başlıkları arşivimde biriktirmek eski bir alışkanlık. Biraz kurcalayınca sayın başkanın düşme riski belirdiğinde taraftarımızı ve hepimizi rahatlatan ( Bu takım düşse bile tekrar Süper Lig e çıkarmadan asla başkanlığı bırakmam) açıklamalarını buldum. Bu konudaki sözünü tutamamasını da aslında anlayışla karşılıyorum. İnsanlar böyle zor durumlarda kaldıkları zaman hissi davranıp böyle açıklamalar yapabilirler ve daha sonra aklı selim düşündüklerinde fikir değiştirebilirler. Bu tür olaylar ben dahil bir şekilde hepimizin başına gelmiştir.
-2007 DEN BERİ TEK KURUŞ ALMADIK
Benim birkaç gün önce Yazmak zorunda kaldım başlığı ile kaleme aldığım yazı hiç bir şekilde sayın Kazım Yılmaz ı hedef alan ve hakaret içeren bir yazı değildir diyen Başoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:
Bu yazı, sürekli olarak Samsun un tüm yerel gazetelerinde yer alan Bütün paralar temliklere gidiyor iddialarına bir cevaptır. Tekrar ediyorum, ne ben ne de benim yönetimimde yer alan arkadaşlarım temlikli alacaklarımızdan , ilk sırada olup derhal tahsilat yapabilecek konumda olmamıza rağmen, 2007 yılından bu güne kadar tek kuruş almadık.  Samsunsporumuz Süper Lig e çıkana kadar da almayacağız. Bütün paralar temliklere gidiyor, iddialarının muhatabı kesinlikle arkadaşlarım ve ben değiliz.

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU
EN ÇOK OKUNANLAR

Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

1 Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

2 Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird