VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN SAĞLIK PERSONELİNE BAŞARI BELGESİ

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Recep Akyılmaz Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından hazırlanan sergiye katkı sunan sağlık yöneticilerine ve merkez personeline başarı belgesi verdi.\r\n

VALİ ÇOMAKTEKİN’DEN SAĞLIK PERSONELİNE BAŞARI BELGESİ
Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay’ın da katıldığı programda düzenlenen serginin önemine değinen Vali Çomaktekin, “Çalışma, insana verilen değerin özetidir. Her insan bizim için kıymetlidir, mukaddestir. Ruhsal bakımdan sıkıntısı olan kardeşlerimizin ruh sağlıklarına katkıda bulunma, kendilerini daha sağlıklı, mutlu, huzurlu hissedebilmeleri açısından güzel çalışmalar yürütmüşsünüz. Bu çalışmalar sevgi, hoşgörü, özveri gerektiriyor. Bu çalışmaları yapmak gerçekten kolay iş değil, muhatap olduğunuz kitlenin ciddi ruhsal sıkıntıları var. Bu sıkıntıların farkında olup, geniş bir sabırla, hoşgörüyle, merhametle bu insanları mutlu etmek için büyük bir gayret göstermeniz gerçekten takdire şayandır” dedi.
Serginin açılışının ardından Türk halk müziği korosunun da konser verdiğini anımsatan Çomaktekin, “Bu kardeşlerimizin durumlarını çok iyi analiz etmişsiniz. Onlarla nasıl ilgilenilmesi gerektiğini iyi tespit etmişsiniz. Zaten doktor arkadaşlarımızın da iyi bildiği gibi, bir hastalıkta önce teşhis yapılması, ondan sonra ise tedavi için doğru yöntemlerin seçilmesi gerekir. Tabi ki bu olay sadece araç, gereçle yapılacak bir iş değildir. Burada insan faktörünün çok önemli olduğunu sizler çok iyi anlamış ve yüreğinizi ortaya koymuşsunuz. Sizleri kutluyorum, bu çalışmalar gerçekten çok önemli. Bu tür çalışmaların arttırılması gerekiyor. Göstermiş olduğunuz bu güzel çalışma için hepinize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Programda daha sonra projeye katkı sunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri M. Rüştü Ertosun, İdari Hizmetler Başkanı Fatma Ziyagil, Mali Hizmetler Başkanı Sadi Ergin, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Faruk Tonga ile Başhekimi Mustafa Erdoğan’ın da aralarında olduğu sağlık yöneticisi ve merkez çalışanlarına başarı belgeleri verildi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

1 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

2 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

3 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

4 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

5 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi

6 Bursa'da Fenerbahçe'ye yoğun güvenlik önlemi