Babası için ilk yardım eğitimi alıyor

Samsun'da çocuk felci geçirdiği için engelli olan babasına yardım etmek isteyen 13 yaşındaki Furkan Burul, Kızılay'ın başlattığı 'Engelli Aileleri İçin İlk Yardım Kursu'na katıldı

Babası için ilk yardım eğitimi alıyor

\n  

\n
\n Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından başlatılan kursun en küçük üyesi olan Furkan Burul, babasının küçükken çocuk felci geçirdiğini ve engelli kaldığını belirterek, "Babam çocukken felç geçirmiş. Bundan dolayı ben de ilkyardım eğitimi almak istedim. Evde babama veya ailemden birisine ilkyardım gerektiğinde ben müdahale etmek istiyorum" dedi.Türk Kızılay’ı Samsun Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından engelli ailelerine ilkyardım eğitimi vermeye başladı. Sakatlar Derneği Samsun Şubesi üyelerinin yakınlarına verilen eğitime Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Av. Mehmet Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Hayriye Hakyemezoğlu ve engelli yakınları katıldı. 
\n
\n  
\n
\n İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
\n
\n Kursun ilk gününde İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Goncagül Kılıç, ilkyardımın insanlık adına rol alma ve hayat kurtarmak için ayrım gözetmeksizin insan onurunun korunması adına gösterilen bir faaliyet olduğunu, bu nedenle herkesin ilkyardım öğrenmesi gerektiğini söyledi. Kılıç, "İlkyardım ve basit uygulamaların hayat kurtardığını, her bireyin ilkyardım öğrenmek ve hayat kurtarmak için yeterli bir potansiyele sahip olduğunu fark etmelerini sağlayarak ilkyardım öğrenmeye teşvik etmek, ilkyardımı öğrenmenin ne kadar kolay olduğunu göstermek istedik. İlk etkinliğimizi de Sakatlar Derneği Samsun Şubesi'ne üye olanların yakınlarıyla yapmaya karar verdik. Türk Kızılayı ülkemizin her bölgesinde ilkyardım eğitim merkezleri ile halkımızın ve kurumlarımızın yanındadır" diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Atatürk Stadı kapalı gişe

2 Atatürk Stadı kapalı gişe

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Gündem transfer

4 Gündem transfer

Arayışa devam

5 Arayışa devam

Dikkat çeken ayrıntı

6 Dikkat çeken ayrıntı

Dere içinde ölü bulundu

7 Dere içinde ölü bulundu

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Liderliğe gittiler

9 Liderliğe gittiler

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!