SKANDAL

Okul müdürü atamalarının masa başından yapıldığını öne süren Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, mülakata girmeyen bir üyelerine 70 puan verildiğini iddia etti. Kuruoğlu, Atamaları orta oyuna çevirdiler, tezgah kurdular dedi\r\n

SKANDAL
Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, okul müdürü atamalarında adam kayırma ve kadrolaşma çabası olduğunu öne sürüp, kendi üyeleri olan ve mülakata katılmayan bir öğretmene 70.2 puan verildiğini söyledi. Kuruoğlu, Şimdi soruyorum kaç kişi sınava girmediği halde geçerli puan olan 70 puan üzerinde almıştır diye konuştu.
KAÇ KİŞİYE BÖYLE PUAN VERİLDİ?
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan okul müdürü atamalarıyla ilgili son dönemde sert eleştirilerde bulunan Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, ciddi bir iddia ortaya atarak, sınava girmeyen bir üyelerinin 70.2 puan aldığını öne sürdü. Sendika binasında basın açıklaması yapan Kuruoğlu, Gerçek bir mülakat yapılmamış, adeta bir orta oyunu icra edilmiştir. Sendikasına, siyasi görüşüne, inancına, cinsiyetine göre insanlar ayrıma tabi tutulmuştur. Bu orta oyunu o kadar acemice oynandılar ki, her yerinden torpil, usulsüzlük ve siyaset akmaktadır. Öyle ki mülakata girmeyene bile 70 puan verilmiştir. Bu mülakat anında puanlama yapılmadığının, daha sonra masa başında bu işlerin yapıldığının açık göstergesidir. Fakat bu tezgahı yapanlar bir hata yapmıştır. Yanlışlıkla bizim üyemize de mülakata girmediği halde 70,2 puan vermişlerdir. Şimdi soruyorum kaç kişi sınava girmediği halde geçerli puan olan 70 puan üzerinde almıştır diye konuştu.
ADAM KAYIRMA VE KADROLAŞMA 
İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu yu adam kayırmakla ve kadroları ele geçirmeye çalışmakla suçlayan Kuruoğlu, Bizzat müracaatımıza rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri listenin tamamını açıklamamıştır. Bunun üzerine önce liste sendikamız tarafından açıklanmış ardından da listenin sendikalara göre ayrımını yayınlamış bulunuyoruz. Listeye bakıldığında 80 üzerinde puan alan 163 kişiden 160 ının aynı sendikaya üye olduğu görülmektedir. 70 in üzerinde puan alanların ise yüzde 90 nının aynı sendikaya mensup olduğu görülmektedir. Tek partili dönemlerde Baas rejiminin geçerli olduğu ülkelerde bile böylesine uygulamalar görülmemiştir. Türkiye de son dönemde AKP liler ve ötekileri olarak ifade edilen ötekileştirmenin en çarpıcı örneklerinden biri de bu mülakat listesidir. 28 Şubat mağduru olduğunu iddia eden İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Milli Eğitim de yaşanan darbenin adam kayırmanın baş aktörleri olmuşlardır. Artık tarih onları böyle yazacaktır. Artık Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve yaverlerinin tek derdi vardır. O da tüm kadroları ele geçirmektir diye konuştu.

Ahmet Çağdaş ÇATOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

1 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

2 MHP, Aydın Büyükşehir Başkan Adayını geri çekti

AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

3 AK Parti'li Erürker; '2019 yılı Aydın için milat olacak'

TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

4 TİM Başkanı Gülle: 'Hedef, dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir'

Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

5 Düzce'de ana su borusu patladı D-100 trafiğe kapandı

Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı

6 Aksaray'da korkutan yangın: 32 kişi mahsur kaldı

Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

7 Tren kazasındaki vagonların enkazı kaldırıldı

Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

8 Türk halk müziği sanatçısı Selahattin Alpay Hizan'da Konser verdi

Polisten kaçtı jandarma bölgesinde kaza yaptı

9 Polisten kaçtı jandarma bölgesinde kaza yaptı

İnegöl'de 3 araç birbirine girdi: 5 yaralı

10 İnegöl'de 3 araç birbirine girdi: 5 yaralı