Hekimoğlu na rekor izleyici

Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Volkan Ersoy, Hekimoğlu İbrahim’in hikayesinin anlatıldığı Hekimoğlu Operası’nın ilk iki gösteriminde yüzde 99.41’lik seyirci doluluk oranıyla sahnelendiğini söyledi\r\n

Hekimoğlu na rekor izleyici
Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından 2014- 2015 sanat sezonu için hazırlanan ve geçen 18 Ekim’de ilk gösterimi yapılan Hekimoğlu operası büyük beğeni topladı. 

150 KİŞİLİK EKİP 
Karadeniz Bölgesi’ne ait ilk opera eseri olma özelliği taşıyan eserin bestesini Tolga Taviş yaptı. Eserin librettosunu Bertan Rona hazırladı. Rejisörlüğünü Figen Ayhan, dekoratörlüğünü ise Çağda Çitkaya yaptı. Geçmişte Ordu nun Fatsa İlçesi nde yaşayan ve adına türkü yazılan Hekimoğlu İbrahim in aşk ve kahramanlık dolu hikayesinin anlatıldığı opera eseri ilk iki gösterimi yüzde 99.41’lik seyirci doluluk oranıyla gerçekleştirildi. 2 perde olarak sahnelenen opera eserinin çalışmalarında yaklaşık 150 kişilik bir ekip görev yaptı. 

İLGİ MEMNUN ETTİ 
Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Volkan Ersoy, eserde 1913 yılında hayatını kaybeden Hekimoğlu İbrahim i yaşadığı olayların opera sanatıyla anlatıldığını söyledi. Ersoy, Hekimoğlu Operası’nda bu topraklara özgü bir hikaye anlatıldı. Bu toprakların insanları da kendi yörelerine özgü bu hikayenin opera anlatımını çok sevdi beğendi. İlk iki gösterimde doluluk oranı yüzde 99.41 oldu. Bu çok güzel bir oran. Bu oran biletli seyircilerimize ait rakamsal bir veri. Samsunluların ilgisi bizi de çok mutlu etti. Onların beğenisini kazandık. 11 Kasım da Hekimoğlu operasının 3’üncü gösterimi yapılacak. Biletler tükenmek üzere. Çok güzel bir ilgi var. İlerleyen aşamada Hekimoğlu Operası’nı Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer illerde de sahneleyip bu hikayeyi yöre halkının tamamıyla paylaşmak istiyoruz dedi. 

DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Profesörlerden kritik uyarı

3 Profesörlerden kritik uyarı

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

4 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı

5 TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

6 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

7 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

8 Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

9 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

10 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak