HEYECANLI VE İNANÇLIYIM

Kadın basketbolundan, erkek basketboluna geçen Caner Yıllar, ilk röportajını da Haber Gazetesi ne verdi...\r\n

HEYECANLI VE İNANÇLIYIM
Antrenör Caner Yıllar, Samsun çok güzel bir şehir. İnsanları çok modern ve bu modernleşmeyle özlerini kaybetmemişler. Biz de Anakent Spor Kulübü olarak inşallah 3 yıl sonunda istediğimiz hedefe ulaşır, bu güzel insanlara mutluluk yaşatmış oluruz. Kariyerimde ilk kez erkek takımı çalıştıracağım için bende heyecanlıyım dedi

İLK RÖPORTAJ HABER E
Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü nün Türkiye Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi nde mücadele eden takımının Başantrenörü Caner Yıllar, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Samsun da daha önceki yıllarda Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi nde Samsun Basketbol Kulübü, 2. Lig de de Canik Belediyespor u çalıştıran Yıllar, yeniden Samsun u seçmesinin nedenlerini, hedeflerini ve yapıyı anlattı. Kariyerinde ilk kez profesyonel anlamda erkek basketbol takımı çalıştıracağını söyleyen Caner Yıllar, bunun için de çok heyecanlı olduğunu söyledi. 

YAPTIKLARIM ORTADA
Deneyimli çalıştırıcı, Kadın basketbolunda yaptıklarımız ortada. Türkiye ve dünya şampiyonlukları elde etmiş bir çok yapının içinde yer aldım. Sıfırdan Migros, Kağıtspor, Türk Hava Yolları, Bursa Yıldırım ve Brisa yı kurup liglere çıkarttım. Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü nün de kuruluş aşamasında görev aldığım için çok mutluyum ve gururluyum. Daha önce üniversite bazında erkek takımı çalıştırmış olsam da, profesyonel anlamda bu benim için de bir ilk olacak. Belkide kadın basketbolundan, erkek basketboluna geçen bir kaç antrenörden biriyim dedi. 

İMRENEREK BAKARDIK
Yıllar şöyle devam etti: Sene başında bir çok teklif aldım. Bunlar arasında Kadınlar 1. ve 2. Lig i de vardı. Ancak Samsun dan teklif gelmesi beni heyecanlandırdı. Çünkü erkek takımlarına yıllardır imrenerek bakıyordum. Geçen yıl ben Edirne de bayan takımında çalışırken, BEKO Basketbol Ligi nde binlerce kişiye oynayan Olin Edirne yi görünce, erkek basketboluna imrenmemek zaten mümkün değil. Erkek basketbolu bayanlara göre çok farklı bir boyutta. Bunun için buradayım, bu heyecanı yaşamak için. Tabiki bu benim için bir risk. Ancak baktığınızda zaten antrenörlük, risk demek.

SBK VE CANİK TE ÇALIŞTIM
Samsun 3 yıl yaşadım. SBK da düşük bir bütçe ile play-offa kaldık, Türkiye Kupası nda çeyrek final oynadık. Yine Canik te kısa bir dönem çalışsam da, o takımın sene sonunda ben başka bir takımdayken lige çıkması beni sevindirdi. Anakent Spor Kulübü ile uzun soluklu bir kontrat yaptım. Anlaşmamız 3 yıl. Tabiki dezavantajım çok. Kadın takımı çalıştırırken, erkeklerin de en üst ve bir alt ligini takip edersiniz. Ancak en alt ligi kimse takip etmez. Bende etmiyordum. Ancak artık teknoloji gelişti. Maç görüntüleri, videolar, istatistikler, her türlü bilgiyi size sunuyor. Ben de erkek basketbol alıştım gibi.

KURUMSAL KİMLİK ÖNEMLİ
Bölgesel Lig e gelen antrenör ve oyuncu sağlam bir yapı ister. Burada Samsun Büyükşehir Belediyesi gibi kurumsal bir kimlik var. Ben teklifi ve projeyi duyar duymaz hiç düşünmeden kabul ettim. Bu yıl fazla zamanımız yoktu. Ben göreve geldikten 3 hafta sonra ilk maçımıza çıktık. Yine bu arada transfer de yaptık. Hedefimiz kesinlikle bu sezon 3. Lig e çıkmak. 3. Lig e çıktığımızda önümüzde geniş bir zaman olacağı için daha iyi işler yapacağımıza garanti verebilirim. Bu proje sonunda yani 3 yılın sonunda da her yıl bir üst lige çıkarak, BEKO Basketbol Ligi ne yükselmek istiyoruz.

SAMSUN MÜTHİŞ BİR ŞEHİR
Samsun da ayrılalı 3 yıl oldu. Geldiğimde bambaşka bir Samsun buldum. Öncelikle son iki dönemdir spor bakanının Samsunlu olmasıyla şehrin her yanına tesisler yapılmış. Bir spor adamı olarak emeği geçenler teşekkür ederim. Şehre gelecek olursak Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibi mükemmel bir kent yapmış. AVM ler, oteller, yollar her şey değişmiş. Şehir yemyeşil olmuş. Samsunlular şehirleriyle övünmeli. Burası çok güzel bir şehir. İnsanlar modern ve bu modernlikleriyle özlerini de kaybetmemişler. Herkes doğal ve sıcak. İnşallah biz de hedeflerimize ulaşır ve bu insanlara layık oluruz.  


ÖZEL HABER Röportaj: Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

1 Samsun'da inşaatta facia! 1 ölü, 1 yaralı

Onur Eriş veda etti

2 Onur Eriş veda etti

Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

3 Samsunspor Türkiye'ye örnek olacak

Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

4 Samsun'da tarla kavgası: 3'ü ağır, 4 yaralı

Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

5 Samsun'a geliyordu...Tonlarca hamsi yola saçıldı!

Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

6 Ters yola giren kamyon dehşet saçtı!

Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

7 Tepkiler çığ gibi büyüyor... Tek rakip hakemdi

Oğuz gibisi yok

8 Oğuz gibisi yok

Hayati Tekin'e destek

9 Hayati Tekin'e destek

Deplasman Fatih'i Samsunspor... Bileği bükülmedi

10 Deplasman Fatih'i Samsunspor... Bileği bükülmedi