ADNAN ÖLMEZ, YILMAZ A O SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Eski Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez, takımın ekonomik anlamda zor günler yaşadığını ve tüm gelirlerinin ipotek altında bulunduğunu belirterek, Hiçkimsenin parasının kahyası değilim. Kazım Yılmaz, alacağını ister alır ister bağışlar. Kendi bileceği iştir.

ADNAN ÖLMEZ, YILMAZ A O SÖZÜNÜ HATIRLATTI
Eski başkanlardan Kazım Yılmaz ın gazeteye verdiği ilanda, Bugüne kadar ki başkanlar ne yaptıklarını açıklasın çağrısına katılarak, kendi döneminde yaptıkları ve yapamadıklarını anlatmak istediğini belirten Eski Samsunspor Başkanı Adnan Ölmez,, şu değerlendirmelerde bulundu.
-İŞLEMLER İLK KEZ CİDDİ KAYIT ALTINA ALINDI
Benden önceki başkan kongre yapmadan kulübü bırakıp gittikten sonra yapılan iki kongrede de yönetime talip çıkmadı. Samsun un o günkü üst düzeyyöneticilerinin ricası ve Hertürlü arkandayız sözüyle, 40 milyon liranın üzerinde bir borçla, ligin başlamasına 17 gün kala Samsunspor yönetimini, şehrin önemli sanayici ve işadamlarıyla birlikte devraldık. Onlarca haciz ve icra dosyaları ile 40 milyon lira borcu, o yıl içinde 22 milyon liraya düşürdük. Borç ve alacak kayıtları bulunmayan Samsunspor da, bugünkü SSMMMO Başkanı Sayın Hayrul Kayar, iyi bir işletmede olması gereken bir muhasebe altyapısı oluşturdu ve geçmiştekiler de dahil olmak üzere tüm işlemler kayıt altına alındı. 
40 MİLYON BORCU 22 MİLYONA İNDİRDİK
Samsunspor un 40 milyon liranın üzerindeki borcunu 22 milyon liraya indirdik. O dönemde, Büyükşehir Belediyesi nden aldığımız 2 milyon 700 bin liralık desteğin büyük bir bölümü, önceki başkanlardan birinin Vakıflar Bankası ndan şahsi kefaletiyle Samsunspor adına  alınan krediye gitmiştir. Zaten bu para da Büyükşehir den bu koşullarla verilmiştir. Yönetim dışından gelen para, ise toplam 125 bin dolardır. Benim dönemimde bu paranın dışında destek gelmemiştir. 40 milyon liranın üzerindeki borcu 22 milyon liraya, sadece yönetimdeki arkadaşlar ve Samsunspor markasından ürettiğimiz kaynaklarla düşürdük.
-BAŞARILI OLAMADIM, İSTİFA ETTİM
Sistem ve ekonomik anlamda ortaya koyduğumuz bu başarıyı bir çok nedenle skora yansıtamadık. Halbuki, kulüplerde ekonomik başarıdan çok, skorel sonuçlar önemlidir. Dolayısıyla başarılı olamadığım için istifa ettim. Ve o gün, bugünkü parayla 1 milyon dolar civarında alacağım parayı kulübe bağışladığımı ilan ettim. Aynı zamanda bir sonraki sezonun deplasman giderlerini karşılayacağım sözünü verdim ve gereğini de yerine getirdim. Ayrıca, istifa ettiğim günden bugüne kadar, her yıl reklam, sponrsorluk ve deplasman giderleri adı altında 300 ila 500 bin lira arasında kulübe maddi destekte bulundum.  
1 MİLYON DOLAR CİVARINDA ALACAĞIMI BAĞIŞLADIM
Ayrıca bütün bunların yanı sıra, benden sonraki yönetimin ekonomik sıkıntıya düştüğü bir gün benim kredimden 10 günlüğüne  650 bin lira kredi kullandılar. Arkadaşlar bu parayı 10 gün içinde geri vereceklerdi. Maalesef bu parayı geri ödeyemediler ve ben 5 yıl sonra bu parayı bankaya 1 milyon 100 bin lira olarak ödemek zorunda kaldım. Bunun karşılığında yöneticiler bana belediye tarafından Samsunspor a tahsis edilen 4 dolmuş minibüs hattını teminat verdiler.  Aradan geçen 7 yıl içinde bana maaliyeti 1 milyon 100 bin liranın çok üzerinde olan bu hatları 300 bin liraya isteyen herkese devretmeye hazırım. Bunların hepsi resmi kayıt altındadır ve kamuoyu tarafından bilmektedir.
DESTEĞİM 3 MİLYON DOLARIN ÜZERİNDE 
Bütün bunları topladığınızda benim verdiğim destek miktarının, 3 milyon doların üzerinde olduğu görülecektir. Bütün bunlara rağmen bir takım dar kafalı, mikro millliyetçilik söylemleri altında beni ve benim gibi destek verenleri, Samsunlu olmamakla itham etmiş ve yormuşlardır. Bunları ciddiye almıyoruz ancak, bundan sonra gerçek manada bu kulübe sahip çıkılmayacaksa bende yapacağım destekleri askıya alacağımı ifade etmek istiyorum.
-HİÇKİMSENİN PARASININ KAHYASI DEĞİLİM
Şu anda kulübün durumu içler acısıdır. Bütün bunları ben bu kadar destek verdim, başkaları da versin diye söylemiyorum. Ancak, geçmiş yönetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Kazım Yılmaz kardeşime şunu söylüyorum. Bu kulübe başkan seçilirken (Bu kulüp bundan sonra hiçkimseye el avuç açmayacak) dediğinin sitemini yapmıyorum. 20 milyon lira civarında aldığı kulübü, iki katından daha fazla borçlanarak bıraktığına da sitem etmiyorum. Kulübe verdiği parayı TL den Euro ya çevirip, takımın borucunun yaklaşık 5 milyon civarında artmasının sitemini de yapmıyorum. Ancak, kulübü bırakırken, alacaklarını takım Süper Lig e çıktıktan sonra tahsil edeceğinin sözünü verdiğini kendisine bir kez daha hatırlatıyorum.  
VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLMELİ 
Şu anda kulübün tüm gelirleri bu temliklere gitmektedir. Bunun sonucunda da  Samsunspor takımı, göz göre göre uçuruma yuvarlanmaktadır. Benim ikaz etmek istediğim durum, eğer böyle giderse Samsun un en önemli markası olan Samsunspor, değerini de kaybettiğinde bu hiçkimsenin hayrına ve menfaatine olmayacaktır. Samsun un aleyhine olacaktır. Yoksa, ben hiçkimsenin paranın kahyası değilim. İster bağışlar ister alır. Benim söylemek istediğim, Samsunspor un bugünkü içler acısı durumu  ve verilen  sözlerin yeri getirilmesidir.EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu