AĞABEYİNE HAYATI MÜJDE LEDİ

Samsun da özel bir hastanede tedavi gören lösemi hastası 7 yaşındaki Bilal Doğan, yeni doğan ve Müjde adı verilen kızkardeşinden nakledilen ilikle hayata tutundu. Oğlunun iyileşmesinden büyük mutluluk duyan anne 27 yaşındaki Semra Doğan, Geçen yıl düny

AĞABEYİNE HAYATI MÜJDE LEDİ
Kars’ta yaşayan Semra ve Hakkı Doğan çiftinin oğulları Bilal, 2013 yılı Mayıs ayında bisiklet sürerken düştü. Erzurum Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bilal e, yapılan muayene ve tetkiklerinde, kan kanseri (lösemi) teşhisi konuldu. Doktorlar Bilal in iyileşmesi için ilik nakli yapılmasına karar verdi. Aile içinde yapılan taramada uygun ilik bulunamadı. 
ANNENİN KARNINDAKİ BEBEK UMUT OLDU
Ancak o sırada 3 aylık hamile olan anne Semra Doğan ın doğuracağı bebek Bilal için umut oldu. Semra Doğan, geçen yıl Kasım ayında bir kız bebek dünyaya getirdi. Aile bebeğe, kardeşine iliğiyle yeni bir hayatı müjdelemesi için Müjde adını verdi. 

Müjde bebek 3 aylık olduğunda, aile bu yılın Şubat ayında yakınlarının da tavsiyesi ile Samsun da özel bir hastaneye başvurdu. Müjde bebekten alınan doku, ağabeyi ile uyum sağlayınca, Bilal Doğan a kardeşinden alınan ilik nakledildi. 
ANNE YAŞANANLARI ANLATTI
3 çocuk annesi Semra Doğan yaşananları şöyle anlattı:

Oğlum bisiklet sürerken düşmüştü. Akşam ayağının ağrıdığını söyledi. Eşimle birlikte onu doktora götürdük. Ancak bize ağrıların bisikletten düşmesinden kaynaklandığı, korkulacak bir durum olmadığını söylediler. İlerleyen süreçte ağrılar arttı ve bir yakınımızın tavsiyesi ile oğlumuz Bilal i Erzurum Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne götürdük. Burada yapılan detaylı tetkikler sonrasında Bilal in iliklerinde sorun olabileceği söylendi. Kısa bir süre sonra da oğlumuzun lösemi hastalığına yakalandığını öğrendik.  
AĞABEYİNE MÜJDE GETİRSİN DİYE ADINI MÜJDE KOYDUK
Oğlunun hastalığını öğrendiğinde 3 aylık hamile olduğunu söyleyen Semra Doğan şöyle devam etti:

Doğum yaklaştığında bebeğin kız olduğunu öğrendik. Babam bana telefon açtı ve Kızım, bebeğinin adını Müjde koy ki bize müjdeyle gelsin dedi. Biz de öyle yaptık. Kızımın adını ağabeyine müjde getirmesi için Müjde koymaya karar verdik. Aynen de ismi gibi oldu. Kızımın doğumuyla oğlum yeniden hayat buldu. Ondan alınan doku uyum sağlayınca Samsun daki özel hastanede başarılı bir ameliyat sonrası oğlum sağlığına kavuştu. Geçen yıl dünyaya gelen kızım Müjde, iliğiyle ağabeyine yeni bir hayatı müjdeledi.  

DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

1 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

2 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

İmparator'un isyanı

3 İmparator'un isyanı

Samsun yolunda korkunç kaza!

4 Samsun yolunda korkunç kaza!

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

5 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

6 Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

7 İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

Kendi modelimizi belirleyeceğiz

8 Kendi modelimizi belirleyeceğiz

Erkam Reşmen geri dönüyor

9 Erkam Reşmen geri dönüyor

BÜYÜKŞEHİR OLMADAN ASLA

10 BÜYÜKŞEHİR OLMADAN ASLA