Milletin parasına YAZIK

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'nün 450 bin TL harcayarak büro mobilyalarını yenilediğini belirterek, "2-3 yıllık yepyeni büro mobilyaları hoyratça değiştirilmiştir, savurganlık yapılmıştır" iddiasında bulundu.

Milletin parasına YAZIK

\n  

\n
\n ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, DSİ 7.Bölge Müdürlüğü'nde idarecilerin ve çalışanların kullandıkları masa, koltuk, sehpa ve etejerlerin baştan aşağı yenilendiğini söyledi. 290 adet masa, 290 adet koltuk, 420 adet misafir koltuğu, 234 adet sehpa, 19 adet etejer, 19 adet dolap satın alındığını açıklayan Erdoğan, yapılan yenileme sırasında hiç bir kriter gözetilmediğini, değiştirilen mobilyalarının önemli bir bölümünün rahatlıkla kullanılabilir halde ve bir çoğunun son 2-3 yıl içerisinde alınmış veya atölyelerde yaptırılmış yepyeni mobilyalar olduğunu ileri sürdü.
\n
\n  
\n
\n BİR ÇOĞU DAHA 2-3 YILLIK
\n
\n Erdoğan, tüm mobilyaların yeni ve eski olduğuna bakılmaksızın yeni satın alınan mobilyalarla değiştirildiğini kaydederek, "Amasya, Tokat, Sinop, Ordu İl Müdürlüklerinde ve DSİ Atakum yerleşkesindeki birimlerde acil değişmesi gereken eskimiş mobilyalar dururken, Bölge Merkezindeki 2-3 yıllık masa ve koltukların değiştirilmesinin açıklaması yoktur. Oysa; yapılması gereken, eskimiş ve kullanılamaz durumda olan mobilyaların bir komisyon tarafından tespit edilip, sadece bu eskimiş ve kullanılamaz haldeki mobilyaların yenilenmesidir. Fakat böyle yapmak yerine, hiçbir ihtiyaç gözetilmeksizin daha 2-3 yıllık yepyeni büro mobilyaları hoyratça değiştirilmiştir. Öğrendiğimiz kadarıyla yeni alınan büro mobilyaları için DSİ tarafından belirlenen keşifi 450 000 TL’dir. İnsanların çöplükten yiyecek topladığı bir ülkede, emekliye, işçiye, memura, köylüye gelince para yok denilen bir ülkede, milyonlarca insanın aç olarak yatağa girdiği bir ülkede yepyeni masa ve koltukları bir kenara atıp, yerine 450 bin TL keşif bedeli ile mobilya yenilemesi yapmak hiçbir insafa ve vicdana sığmaz. Bu uygulamayı yapanlar acaba evlerindeki eşyaları da her 2 yılda bir değiştiriyorlar mı?" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞBAKAN'IN ÖNERİSİNE RAĞMEN
\n
\n Erdoğan, ülkenin başbakanının halka sürekli olarak ölçülü yaşamayı ve tasarrufu önerdiğini hatırlatarak "Başbakan'ın tasarruf önerileri yaptığı yerde, kendi bürokratlarının böylesine bir hoyratlıkla davranması kabul edilemez. Sendikamız konunun araştırılması için DSİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na müracaat ederken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Veysel Eroğlu'na da konuyla ilgili yazılı bilgi vermiştir" ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n NEYİ SAKLIYORLAR?
\n
\n Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde DSİ 7. Bölge Müdürlüğü'ne başvurarak bilgi istediklerini ve yapılan savurganlığın gerekçelerini ve maliyetini sorduklarını kaydeden Erdoğan, "Ancak aradan tam 1 ay geçmesine rağmen DSİ 7.Bölge Müdürlüğü bu konuda bir cevap vermemiştir. DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Bilgi Edinme Kanunu'na göre aslında suç işlemektedir. Ayrıca bu konuda cevap vermeyerek, saklamaya çalışılan nedir?" diye sordu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

1 Eşini ve çocuğunu öldürdükten sonra intihar girişiminde bulunan şahıs hayatını k

Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

2 Bilecik'te yol verme meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

3 Kaçak kazı yaparken yakalanan şüpheliler tutuklandı

Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı

4 Tavşanlı - Emet Karayolunda trafik kazası: 7 yaralı