Erdoğan: Yeni bir Kerbela

Başbakan Erdoğan, ''Kerbela'da yaşanan neyse, bugün Suriye'de yaşanan da odur" dedi

 Erdoğan: Yeni bir Kerbela

\n  

\n
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Arap Uyanışı ve Orta Doğu'da Barış: Müslüman ve Hristiyan Perspektifler'' konferansının açılışında yaptığı konuşmada, ''Ben sadece İslam dininin mezheplerinde, sadece İslam dininde değil, yeryüzündeki tüm semavi ve kitabi dinlerde öldürmenin haram, yani yasak olduğunu öğrendim. Sünni için öldürmek nasıl haramsa, çok iyi biliyorum ki Şii için de öldürmek haramdır'' dedi.
\n
\n  
\n
\n İslam tarihi içinde başta Kerbela hadisesi olmak üzere herkesi derinden yaralayan acı hadiseleriunutulamayacağını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Ancak, Peygamberin mübarek torununun ve ailesinin katledildiği o meş'um hadiseyi, bir ayrılığın değil, kardeşliğin, birliğin, vahdetin bir referansı olarak görmek zorundayız. Kerbela'da meydana gelen, hepimizin bugün bile yüreklerini dağlayan o acı hadise, bütün Müslümanlar için, bütün mezhepler için bir ibret vesikası olmak zorundadır. Kerbela hadisesi üzerinden bölünmek, bu bölünmenin ardından da yeni ve çok daha fazla Kerbela hadisesi üretmek, inanın, en başta Hazreti Hüseyin ve Ehl-i Beyt'in ruhunu muazzep etmektedir'' diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, ''1332 yıl önce Kerbela'da yaşanan neyse, açık söylüyorum, bugün Suriye'de yaşanan da odur. Mazlum değişik olabilir, zalim değişik olabilir... Ama yaşananlar, yeni birer Kerbela'dır'' dedi. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Silahlı kavga: 1 ölü

1 Silahlı kavga: 1 ölü

Gündem transfer

2 Gündem transfer

Samsun'da intihar girişimi!

3 Samsun'da intihar girişimi!

Arayışa devam

4 Arayışa devam

Son idman Sakarya'da

5 Son idman Sakarya'da

Liderliğe gittiler

6 Liderliğe gittiler

Atatürk Stadı kapalı gişe

7 Atatürk Stadı kapalı gişe

Hoşgeldiniz

8 Hoşgeldiniz

Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

9 Kaza yaptı, otomobili bırakıp kaçtı

15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!

10 15 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu!