Ana ocağına ateş düştü

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in Samsun'da yaşayan annesi acı haberle yıkıldı

Ana ocağına ateş düştü

\n  

\n
\n Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 47 yaşındaki  Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in, İlkadım İlçesi Unkapanı Mahallesi'nde oturan anne Nahice Nayim'i üzüntüye boğuldu. Büyük bir Türk bayrağının asıldığı evde, şehit ailesinin komşuları da balkon ve pencerelerine Türk bayrakları astı. 
\n
\n  
\n
\n KARDEŞİ HABER VERDİ
\n
\n Evde taziyeleri kabul eden şehidin annesi Nahice Nayim, oğlunu en son 4 yıl önce gördüğünü söyledi.  Afyonkarahisar'da meydana gelen patlamayı erkek kardeşinin kendisini telefonla arayarak haber verdiğini belirten anne Nayim, ''Olayı duyduktan sonra gelinimi ve torunumu aradım. Telefonları kapalıydı, bilgi alamadım. Bugün akrabalarımızdan biri televizyondan ismini duyunca bana, 'artık sen şehit annesisin' dedi. Ben de oğlumun şehit olduğunu böyle öğrendim'' dedi. 
\n
\n  
\n
\n OĞLUM HASRET KALDIM
\n
\n Patlamadan 2 gün önce oğluyla görüştüğünü anlatan anne Nayim, "Oğlum bana, 'Anne depodayım, fazla konuşamıyorum. Kendine iyi bak, hakkını helal et anne' dedi. 'Sütlerim helal olsun yavrum' dedim. 'Anam seneye emekli oluyorum ve yanına geliyorum' dedi. 4 yıldır oğluma hasret kaldım. Sadece 15 veya 20 günde bir telefonla görüşüyordum'' diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DEFİN YERİ BELİRLENEMEDİ
\n
\n Şehidin, Yiğit Şahin (22) ve Yağız Hakkı (16) adında iki oğlunun olduğunu anlatan anne Nayim, torunu Yiğit Şahin'in de Şırnak'ta astsubay olarak görev yaptığını açıkladı. 19 yıl önce babasını kaybeden Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in cenazeninin baba ocağı Erzurum'a, annesinin istediği Samsun'a veya ailesinin yaşadığı Afyon'a gömüleceği, yer konusunda henüz ailenin son kararı veremediği öğrenildi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu

1 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun oldu