ORDU DA AKCİĞER KANSERİ GÜNÜ STANDI

Ordun Halk Sağlığı Müdürlüğü, 17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü etkinliği kapsamında bilgilendirme amaçlı stant açtı. \r\n

ORDU DA AKCİĞER KANSERİ GÜNÜ STANDI
Ordu Halk Sağlığı Müdürlüğü Ulusal Kanser Tarama Programı doğrultusunda, kanserden korunma farkındalığını arttırmak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla Tahıl Pazarı Meydanı nda stant açtı. 17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Günü kapsamında stant açarak vatandaşları kansere karşı bilinçlendirmek istediklerini belirten stant yetkilisi Halk Sağlığı Müdürlüğü Hemşiresi Elvan Aksoy, vatandaşları bilinçlendirerek Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi ne(KETEM) yönlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

AKSOY: BİR KİŞİYE DE ULAŞSAK MUTLU OLURUZ
Kanserin önlenebilen bir hastalık olduğunu belirten Aksoy, Bizim buradaki amacımız KETEM deki taramalara halkı yönlendirmek ve bilinçlenmesini sağlamak. Ayrıca bakanlık tarafından belirlenen belli sayıdaki nüfusun taranmasını sağlamak. Bu kurduğumuz stantlar oldukça etkili oluyor. KETEM e erken teşhis için gelenlerin sayısı her ay bir önceki aya göre artarak devam ediyor. Halkımız bilinçlenmeye başladı, KETEM i tanımaya başladılar, ücretsiz olduğunu öğrendiler ve dahada ilgi göstermeye başladılar. Bazı hastalar erken teşhisle ile birlikte, kanserden korunmak için tedaviye başladı. Bizler bir kişiye dahi ulaşabilirsek mutlu oluruz dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Sivas'ta 4 kişinin yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı

1 Sivas'ta 4 kişinin yaralandığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı

Bekçilerden kaçmak için göle atlayan genç tekneyle kurtarıldı

2 Bekçilerden kaçmak için göle atlayan genç tekneyle kurtarıldı

Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

3 Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

Sakarya'da trafik kazası: 1'i çocuk 3 yaralı

4 Sakarya'da trafik kazası: 1'i çocuk 3 yaralı

hızWeb