Erdoğan: O askerler ihanet içinde

Başbakan açılışta konuştu! Başbakan Erdoğan Sarıyer'de katıldığı kavşak ve yol açılışında konuştu...

Erdoğan: O askerler ihanet içinde

\n Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposunda yaşanan patlama sonrasında yazılı görsel medyanın tavrını eleştirdi. Bazı emekli askerlerin televizyona çıkarak konuyla ilgili yorum yaptığını hatırlatan Erdoğan, “Maalesef bazı emekli askerler geldikleri ocağa ihanet ediyorlar. Sizin göreviniz bu mu ? Bu toplumda dezenformasyon yapıyorlar. Bu işin incelemesi yapılacak bekle. Bir saatte iki saatte netice bekliyorlar.” diye konuştu.Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli Başbakan Erdoğan’ın da katıldığı tören ile resmi olarak hizmete girdi. Erdoğan, tünel açılışı öncesi uydu bağlantısı ile bazı kavşak ve yol düzenlemelerinin açılışlarını da yaptı.

\n

\n Tünel açılışında yaptığı konuşmada muhalefeti eleştiren Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Kartal ve Kadıköy metrosunu gezmesini tavsiye etti. Kılıçdaroğlu ile İzmir’de yaptıkları açılışı da hatırlatan Erdoğan, “Anamuhalefet başkanı zaman zaman bir şeyler söylüyor. Önce bir defa metro nedir; hafif metro nedir? Sayın Genel Başkan önce bunu bir öğren. Senin İzmir ile anlattıkların metro değil hafif metrodur. Bunların maliyetini hesaplamaya çalışan milletvekillerin var. İzmir bu ulaşım sistemlerini yapamamıştır. Ulaştırma Bakanlığı’ndan yardım istemiştir. Oradaki raylı sistemler Ulaştırma Bakanlığı’nın katkısı ile tamamlandı.” dedi.Konuşmasında Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda yaşanan patlamaya da değinen Erdoğan, verilen kayıpların üzücü olduğunu söyledi.

\n

\n Patlamada şehit olan 25 askerin acısının herkesin yüreğini dağladığını belirten Erdoğan, “Depremlerde, sel felaketlerinde, trafik kazalarında ve diğer olaylarda verdiğimiz kayıplar da aynı şekilde hepimizi üzüyor.” dedi.

\n

\n Bu tür olaylara karşı kayıpları en aza indirecek tedbirleri aldıklarını belirten Erdoğan, olayın ardından medyada yapılan yorumlara tepki gösterdi. Erdoğan, “İşte Perşembe günkü olayla ilgili. Olya olduğu andan itibaren, yazılı ve görsel medyaya düştüğü andan itibaren. Atılan başlıklar, yapılan yorumlar inanın bilerek değil, sadece bakıyorsunuz farklı senaryolarla, birisi alıyor emekli bir generali getiriyor, birisi alıyor bir emekli askeri getiriyor. Kendisi olmadığı süre içersinde ne tür el bombaları üretilmiş, ithal edilmiş bundan haberi yok, kendi zamanındaki var olanlar üzerinden açıklamalar yapıyorlar.” diye konuştu.

\n

\n Medyayı takip eden vatandaşların da anlatılanları gerçek zannettiğini ancak bunun doğru olmadığını dile getiren Erdoğan şöyle konuştu: “İşin gereği bu değil. Maalesef bazı emekli askerler geldikleri ocağa ihanet ediyorlar. Sizin göreviniz bu mu ? Bu toplumda dezenformasyon. Bunlar bunu yapıyor. Bu ahlaki değildir, vicdani değildir. Bu milletin gelecek ideallerine ket vurmaktır. Ben milletimi bu noktada özellikle uyarmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

\n

\n Köşe yazarlarının yorumlarını da eleştiren Erdoğan, “Bazıları da bakıyorsunuz köşelerinde yapılan bazı hatalar varsa bu hataları kasta mahsus yapıyor. Bekle, dur bakalım. Bu işin incelemesi yapılacak. Ondan sonra da gerekli açıklamaları yapılacaktır. Hemen bir anda bir saatte, iki saatte netice bekliyorlar. Nerede var, hangi işte var netice. Orada daha yangın sürüyor bakıyorsunuz hemen değerlendirmeler başlamış. İtfaiyesi yaklaşamıyor. Ulaşamıyor onlar bir taraftan yorum yapıyorlar. Biz bir taraftan telaş içindeyiz, acaba havadan nasıl söndürme işlerini yaparız? Yapabilir miyiz? vs… Onlar sürekli tahrik ediyorlar. İnsaf edin, ama bunların böyle bir insafı yok. Çünkü bunlar ne kadar yaralayabiliriz? Ne kadar vurabiliriz? Dertleri bu.” İfadelerini kullandı.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Profesörlerden kritik uyarı

3 Profesörlerden kritik uyarı

Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

4 Karasu'da polis ekipleri suçlulara göz açtırmıyor

Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

5 Beyoğlu'nda trafik kazası; 2 yaralı

Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

6 Polisin üzerine araç süren ehliyetsiz ve alkollü sürücü kaçamadı

TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı

7 TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü, 16 yaralı

Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

8 Fındığı biz üretiyoruz, Fiyatı Almanlar belirliyor

Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

9 Çaldığı otomobil ile 10 kilometre boyunca polisten kaçtı

Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli

10 Kırıkhan'da çocuklardan askeri konvoya sevgi seli