26 PKK'lı öldürüldü

ŞIRNAK Valiliği, Beytüşşebap İlçesi’nde 10 askeri şehit eden PKK’lılara yönelik Kato Dağı’nda yapılan operasyonun tamamlandığını, 26 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

26 PKK'lı öldürüldü

\n  

\n

\n Bir grup PKK’lı dün gece de Beytüşşebap’ta polise roketatarlı saldırıda bulundu. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle PKK’lılar kaçtı.Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde geçen Pazar gecesi PKK’lılar Kato Dağı’ndaki üs bölgeleri ile ilçe merkezine eş zamanlı düzenlediği saldırıda 10 asker şehit oldu. Saldırıya katılan PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için 3 Eylül günü başlatılan operasyon dün sona erdi. Şırnak Valiliği’nden operasyona ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:"Hava Kuvvetleri ve taarruz helikopterleri desteğinde profesyonel birliklerce icra edilen operasyonda ilk gün (saldırı esnasında) etkisiz hale getirilenlere ek olarak (yetkililerice teknik olarak izleme sonucu) ilçemize saldırıda bulunan teröristlerden 26’sının daha etkisiz hale getirildiğinin değerlendirildiği bildirilmiştir. Operasyonda, 2 güvenlik görevlimiz şehit olmuş, 5 güvenlik görevlimiz ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup tedavilerine devam edilmektedir. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar dileriz."

\n

\n Şırnak Valiliği, teröristlerin geçen pazar gecesi ilçe merkezinde eş zamanlı olarak birçok noktaya saldırdığını hatırlatırken, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

\n

\n "Israrla Beytüşşebap halkını kurşunlara hedef ettirmek istemiştir. Askerimiz ve polisimiz vatandaşlarımızın çatışmalardan zarar görmemesi için azami hassasiyeti göstermiş ve terör saldırısını başarılı bir şekilde püskürtmüştür. İlçeye saldırı için gönderilen bu maşalar; İlçe halkının canına kast etmiş, malını, köprüsünü ve işyerini tahrip etmiş, bölgemizin değerlerine ve insanına düşman, karanlık odakların talimatını uygulamıştır. Terör örgütü, bölge halkını, kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef almaktadır. Beytüşşebap bölgesinde vatandaşların yayla ve meralarda huzurlu bir şekilde dolaşmasına, bölgenin gelişmesine ve refahın artmasına engel olmaya çalışmaktadır. Yaylada rızkının peşinde olanları kalkan olarak kullanıp, ateşin içinde bırakmaktadır. Teröristlerin saldırısı sonucunda vatandaşlarımızın gördüğü zararı gidermek amacı ile olayın hemen ardından Valiliğimiz zarar tespit çalışmalarını başlatmıştır. Halkımızın değerlerinin düşmanı fitne odakları tarafından kullanılan çetelere yönelik operasyonlara kararlılıkla devam edilecektir."

\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

2 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

3 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Kırşehir'de kaza 1 ölü

4 Kırşehir'de kaza 1 ölü

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

5 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

Şuhut, beyaza büründü

6 Şuhut, beyaza büründü

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

7 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

8 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

9 Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

Pendik'te genç kız amcasının evinde ölü bulundu

10 Pendik'te genç kız amcasının evinde ölü bulundu