SGK’DAN JANDARMAYA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Amasya İl Müdürlüğü, Amasya İl Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan kısa dönem er ve erbaşlara yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.\r\n

SGK’DAN JANDARMAYA BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ
SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, kayıt dışı istihdamın önlenmesi, toplumda sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması ve SGK hizmetlerinin tanıtımı amacıyla bilgilendirmeye yönelik verilecek eğitimin er ve erbaşların terhis olduktan sonraki hayatlarında yararlı olmasını dilediğini söyledi.
İl Müdür Yardımcısı Rahmi Derici de, 6552 sayılı Kanun’la getirilen yenilikler, sigortalılık türleri, emeklilik koşulları, askerlik borçlanması ve genel sağlık sigortası hakkında bilgi vererek konular hakkındaki soruları yanıtladı.
Şube Müdürü Ünsal Soysal ise iş kazası tanımı, iş kazası örnekleri, iş kazası ile sağlanan haklar ve sigortalı olmanın önemine değinerek kayıt dışı istihdamla mücadele konularında bilgiler verdi. 
Herhangi bir sosyal güvenlik güvencesi olmayan tüm vatandaşların ikamet ettiği yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırması gerektiğini anlatan Soysal, gelir testi sonucuna göre genel sağlık sigortasının kapsamında çıkan primlerin devlet ya da kendileri tarafından ödenmesi halinde sağlık hizmetlerinden yararlandıklarını ifade ederek genel sağlık sigortası uygulamalarıyla ilgili örnekler verip konular hakkındaki soruları cevapladı.
Eğitim sonrası genel sağlık sigortası ve 4/a, 4/b, 4/c sigortalıların emeklilik koşulları hakkında hazırlanan el broşürleri tüm er ve erbaşlara dağıtıldı.
Jandarma Binbaşı Nedim Karakuş da İl Müdürü Yurt Şenel’e ve beraberindeki Müdür Yardımcısı Derici ile Şube Müdürü Soysal’a teşekkür etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

Guido'dan iyi haber

2 Guido'dan iyi haber

Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

3 Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

4 Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

5 İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

Samsun'da bir ilk!

6 Samsun'da bir ilk!

Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

7 Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

8 Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

9 Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

Samsun'da tesadüfen yakalandı

10 Samsun'da tesadüfen yakalandı