4+4+4 eylemi

Eğitim-İş Samsun Şubesi üyeleri, yeni eğitim sistemi 4+4+4'ü düzenledikleri yürüyüşle protesto etti. Şube Başkanı Rüstem Kara, “Medrese ve mektep ikilemini günümüze taşımak istiyorlar” dedi

4+4+4 eylemi

\n  

\n
\n Eğitim-İş Samsun Şubesi üyeleri, 4+4+4 eğitim sistemini ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in açıklamalarını protesto etti. Sendika binalarının önünde bir araya gelerek Konak Sineması önüne kadar yürüyen eğitimciler, AK Parti Hükümeti'ne tepki gösterdiler.
\n
\n  
\n
\n BAKAN DA KABUL ETTİ
\n
\n Burada bir açıklama yapan Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, 6287 sayılı Kesintili Eğitim Yasası'nın ardından eğitim sisteminde büyük bir kargaşa yaşandığını belirterek, bu durumun Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından da kabul edildiğini söyledi. Kara, “Kargaşa var ama ciddi bir problem yok şeklinde açıklama yapan Bakan Dinçer, 'Kargaşayı bizim ne yapmak istediğimizi anlamayan sözde eğitim uzmanları yaratıyor' demiştir. Biz Bakan Dinçer’in amacının cumhuriyetle hesaplaşmak, ulusal düzeydeki eğitimi tamamen cemaatlerin kontrolüne ve piyasa koşullarına sunmak olduğunu biliyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n AMACINIZDAN VAZGEÇİN 
\n
\n Yaşları 5, 6, 7 olan ve öz bakım ihtiyaçlarını gideremeyen çocukların aynı sınıflarda toplanması başta olmak üzere yeni eğitim sistemiyle birlikte bir çok sorun yaşanacağını belirten Kara, “İkili eğitim yapan okulların 
\n
\n derslere erken başlamasına ve geç saatlerde bitirmesine, çocukların öğretmenleri ile okullarından uzaklaştırılmış olmasına tepki gösteriyoruz. Öte yandan birinci sınıfların öğretmen açıklarının geçici görevlendirilmeler ile kapatılması, 60 aylık öğrencilerin aynı yıl içerisinde farklı öğretmenlerle karşılaşacak olması, Türkiye genelinde 50 bin öğretmenin norm fazlası durumuna düşmesi de bu sistemin beraberinde getireceği sorunlardan bazıları. Bu anlamda biz Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e sesleniyoruz. Halkın dini duygularını suiistimal ederek, çocuklarımızın geleceği üzerinden kendi ideolojik hedeflerinizi gerçekleştirme amacınızdan vazgeçin. 4+4+4 eğitim sistemine yönelik eleştirilerimizi dikkate alın.  Medrese ve mektep ikilemini günümüze taşıma isteğinize karşılık mücadelemiz sürecek” diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

1 Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

2 Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

Böyle firar görülmedi

3 Böyle firar görülmedi

Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

4 Unkapanı köprüsü bakım nedeniyle kapandı

Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

5 Afyonkarahisar'da şiddetli yağış etkili oldu

Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu

6 Malkara'da kaçak tütün ve makaron operasyonu

Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

7 Dur ihtarına uymayan şahıs otomobilini bırakıp kaçtı

2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

8 2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmeleri

Kemer'de çıkan yangında üç iş yeri zarar gördü

9 Kemer'de çıkan yangında üç iş yeri zarar gördü

Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu

10 Ters yolda yakalanan sürücünün aracına el konuldu