Ödenek tepkisi

Samsun'un Salıpazarı İlçesi'ndeki Hasan Çelebi Çok Programlı Lisesi'ne 45 bin, kız öğrenci yurduna ise 50 bin TL ödenek aktarılması, diğer bakıma ihtiyacı olan okulların velilerini kızdırdı.

Ödenek tepkisi

\n  

\n
\n Samsun'un Salıpazarı İlçesi'ndeki Gökçeli İlköğretim Okulu'ndan bir grup veli, İl Genel Meclisi tarafından bazı okullara ödenek aktarıldığını ancak bakıma ihtiyacı olduğu halde kendi okullarına destek verilmemesine isyan etti.
\n
\n  
\n
\n BİZİM OKULU GÖRSÜNLER
\n
\n Hasan Çelebi Çok Programlı Lisesi'ne 45 bin, kız öğrenci yurduna ise 50 bin TL ödenek aktarılmasına tepki gösteren veliler,  “Gökçeli İlköğretim Okulu'nun son üç yıldır bırakın bakım onarımı, boyası dahi yapılmadı. Oturdukları yerden kimin neye ihtiyacı olduğunu bilmeden ödenek aktarıyorlar. Gelsinler bizim okulu görsünler. Başka ilçe kaymakamını, ilçe milli eğitim ve il milli eğitim müdürlüklerini göreve çağırıyoruz. Böyle bir ortamda çocuklarımızın öğrenim görmesini istemiyoruz" dediler.
\n
\n  
\n
\n TALEBE CEVAP GELMEDİ 
\n
\n Gökçeli İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Fatih Büyük ise okulun bakım onarımı için 4 ay önce talepte bulunulduğu ancak yazının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bekletildiğini iddia etti. Büyük “2011-2012 eğitim-öğretim yılında okulumuza yeni atanan Müdür Yardımcısının çabaları ile İstanbul’da hayırsever bir iş adamından okulun dış cephe boyası için okul aile birliği hesabına para aktarılmış. Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okula güçlendirme çalışmasını bahane göstererek dış cephenin boyanmasına müsaade etmeyerek gelen paranın başka işlerde kullanılmasını istemiştir. Biz de bunun üzerine okulun güvenlik kamerası olmadığı için gelen parayı bu ihtiyacı gidermek amacıyla kullandık" diye konuştu.Yeni eğitim-öğretimin döneminin başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen bakım ve onarımı hala yapılmayan okulun çatısının aktığı, iç ve dış sıvalarının döküldüğü idida edildi. Bu durumun İl Özel İdaresi'ne resmi yollarla iletilmesine rağmen keşif özetinin çıkarıldığı ancak herhangi bir çalışma yapılmadığı öne sürüldü.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

1 Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

2 14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

3 Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

4 Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

5 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

6 İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

Muhammet Beşir'den kötü haber

7 Muhammet Beşir'den kötü haber

Sorun var mı kaptan?

8 Sorun var mı kaptan?

Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

9 Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

Misafir tribün kapalı gişe

10 Misafir tribün kapalı gişe