CHP'de büyük coşku

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, CHP'nin 89. kuruluş yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti\r\n

 CHP'de büyük coşku

\n 89. kuruluşu yıldönümü etkinlikleri kapsamında CHP'liler partinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıktı. Anıtkabir'deki törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri, MYK üyeleri, Parti Meclisi üyeleri ve çok sayıda CHP'li katıldı. Anıtkabir'de düzenlenen tören, saat 10.00'da Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin Aslanlı Yol'da yürüyüşü ile başladı. Kılıçdaroğlu'nun mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. 

\n
\n ATA'YA SÖZ VERDİLER
\n
\n Daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Kılıçdaroğlu, şunları yazdı: “Aziz Atatürk. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak, ulusal Kurtuluş Savaş’ımızın başkomutanı olan sizin yani genel başkanımızın huzurunda bulunmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu onur ve gururun bize yüklediği ağır, ağır olduğu kadar da tarihi sorumluluğun bilincindeyiz. Artık hepimiz biliyoruz ki ülkemizin ve insanımızın her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Bu nedenle söz veriyoruz. İlke ve devrimlerine emanetin olan cumhuriyete kararlılıkla sahip çıkacağız. Bu inançla tüm Cumhuriyet Halk Partililer olarak manevi huzurunda saygıyla eğiliyor şükranlarımızı sunuyoruz.”
\n
\n  
\n
\n Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer daha sonra CHP'nin ikinci Genel Başkanı ve 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün Anıt Mezarına çelenk bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

1 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

2 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

Samsun'da iş adamı intihar etti

3 Samsun'da iş adamı intihar etti

İmparator'un isyanı

4 İmparator'un isyanı

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

5 Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Erkam Reşmen geri dönüyor

6 Erkam Reşmen geri dönüyor

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

7 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Samsun yolunda korkunç kaza!

8 Samsun yolunda korkunç kaza!

Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

9 Samsun'da fırtına dehşeti: 3 yaralı

Samsun'da 37 dakikada 10 bin dolar çaldı!

10 Samsun'da 37 dakikada 10 bin dolar çaldı!