Şampiyonluğa kimse hayır demez

Son dönemde şampiyonluk kelimesinin sıkça telaffuz edildiğini belirten Erhan Altın, "Şampiyonluğa kimse hayır demez. Önemli olan Süper Lig'de kalıcı olmak.

Şampiyonluğa kimse hayır demez

\n  

\n
\n Ertesi yıl küme düşmek çok acı maalesef. Samsunspor bunu çok yaşadı. Planınızı, programınızı iyi yapmalısınız. Kulübün her yönüyle ayakları yere sağlam basmalı.  Ondan sonra hedef şampiyonluk, Süper Lig ve orada kalıcı olmak" dedi.Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, ligdeki hedefleri ve gençlere kadar bir çok konuda önemli açıklamarda bulundu. Ligin ilk iki haftasında alınan sonuçların ardından beklentilerin yükseldiğini belirten Erhan Altın, yönetimin ve kendilerinin göreve gelmesinin ardından ligin başlamasına kadar olan süreçte herkesin büyük fedakarlıklar yaparak çalıştığını kaydetti. 
\n
\n  
\n
\n BU GÜNLERE KOLAY GELMEDİK 
\n
\n Transferlerin yapılması ve futbolcuların sezona en iyi şekilde hazırlanması için ekstra çalışma programı uygulayarak bugünlere geldiklerini dile getiren Erhan Altın, "Geçen yıldan takımda sadece Hakan ve Atilla kaldı. Dolayısıyla baştan aşağıya yeni bir takım kuruldu.  Bunu kısıtlı zaman içerisinde yapıldı. Aradan geçen süreçte çok çalışıp takımımızı lige en iyi şekilde hazırladık. Zamanla takımımız oyun anlamında çok daha üst seviye çıkacaktır. Bunun gayreti içerisindeyiz" dedi. 
\n
\n  
\n
\n SÜPER LİG'DE KALICI OLMAK 
\n
\n Tavşanlı Linyit ve Göztepe maçlarında alınan sonuçların ardından kamuoyunda farklı beklentilerin olduğunu hatta 'şampiyonluk' kelimesinin sıkça telaffuz edilmeye başlandığına vurgu yapan Altın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tabii ki şampiyonluğa kimse hayır demez. Ancak ondan önce şampiyonluğa hazır olmanız önemli. Kastettiğim planınınızı, programınızı çok iyi yapmanız. Meselea şampiyon olmak değil. Mesele kulübün her yönüyle Süper Lig'e hazır olup olmaması.  
\n
\n  
\n
\n SAĞLAM ADIMLARLA İLERLİYORUZ 
\n
\n Biz de  planımızı ona göre yapıyoruz. Samsunspor çok değerli bir marka. Ama Süper Lig'den en çok düşen takım. Şampiyon olup ertesi yıl küme düşmek çok acı ama maalesef Samsunspor bunu çok yaşadı. Biz de Samsunspor'un Süper Lig'e yükselip orada kalıcı olması için çabalıyoruz. Planımızı, programımızı buna göre yapıyoruz. Sağlam adımlarla ilerliyoruz. Kulübün her yönüyle ayakları yere sağlam basmalı.  Ondan sonra şampiyonluk, Süper Lig ve orada kalıcı olmak."  
\n
\n  
\n
\n SONUNA KADAR KOVALAYACAĞIZ 
\n
\n Sezon iki aşamalı uzun bir maraton. Hem lig hem de kupa maçları oynayacağız. Ligde yapacağımız çok iş var. Şampiyonluk geliyorsa sonuna kadar gideceğiz. Herşeyi sonuna kadar kovalayacağız. Samsunspor'un menfaatleri herşeyden önemli. Biz de önce kulübümüzün menfaatlerini düşünerek hareket etmek durumundayız." 
\n
\n  
\n
\n GENÇLERİ DIŞLAMADIK 
\n
\n Takımdaki genç oyuncular ile ilgili de konuşan Erhan Altın, "Gençler kadromuzda. Tabii ki yaşları altyapı kategorilerimiz için tutanlar var. Maç eksikliklerini gidermeleri için oraya gönderiyoruz zaman zaman. Bu onlar için büyük avantaj. Gençlerimizi hiçbir zaman dışlamadık. bu çocuklar Samsunspor'un geleceği. Maçlarda zaman zaman şans bulabilirler, bulamayabilirlerde. Güçlerinin yettiği kadar birşey yapmaya çalışıyorlar. Çok güzel bir uyum içerisendeler. Saygıda kimseye kusur etmiyorlar" diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

1 Samsun fırtına gibi Sakaryaspor sıkıntılı

11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

2 11 Aralık Salı Samsun hava durumu.. O saatlere dikkat!

İmparator'un isyanı

3 İmparator'un isyanı

Samsun yolunda korkunç kaza!

4 Samsun yolunda korkunç kaza!

Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

5 Samsun'u fırtına vurdu! Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu

Erkam Reşmen geri dönüyor

6 Erkam Reşmen geri dönüyor

Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

7 Sakaryaspor-Samsunspor maçının bilet fiyatları açıklandı

Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

8 Samsunlular dikkat! Soğuk ve yağışlı hava geliyor

İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

9 İŞKUR'da 'iş umudu' kuyruğu

Kendi modelimizi belirleyeceğiz

10 Kendi modelimizi belirleyeceğiz