Kimi ağladı kimi güldü

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu yeni eğitim sistemi 4+4+4 kapsamında 60-66 aylık minik öğrenciler için ilk ders zili dün çaldı. Samsun'da ilk kez okulla tanışan öğrenciler büyük heyecan yaşarken, bazıları gözyaşlarını tutamadı

Kimi ağladı kimi güldü

\n  

\n
\n Samsun'da  okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencileri için ilk ders zili çaldı.  4+4+4 yeni eğitim sistemi kapsamında 66 ayı doldurmuş çocuklar mecburen, 60 aylık çocuklar ise ailelerinin isteğine bağlı olarak dün okula başladı. Büyük heyecan yaşayan minik öğrencilerden bazıları, annelerinden ayrılmak istemeyince gözyaşlarına boğuldular.
\n
\n  
\n
\n MÜDÜR CORA ÖĞRENCİLERLE 
\n
\n Yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde Kubilay İlköğretim Okulu’na giden İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora ile İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, velilerle ve öğrencilerle uzun süre sohbet ettiler. Sınıflara girerek öğrencilerle konuşan ve kitaplarını kendi elleriyle teslim eden İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, annelerinden ayrılmak istemeyen minik öğrencilerden bazılarının ağlaması üzerine devreye girdi. Ağlayan öğrencilerle yakından ilgilenen Cora, “Bugün ilk adımlarını attığınız okullarınızdan başarıyla mezun olacak, yarın bu ülkenin yöneticileri sizler olacaksınız. Uyum sürecinde öğretmenlerinizin eşliğinde eğlenceli bir süreç geçireceksiniz” dedi. 
\n
\n  
\n
\n SİSTEME İYİ HAZIRLANDIK
\n
\n Uyum süresi boyunca öğrencilerin sınıflarda şarkılar söyleyip, oyunlar oynayacağını ve bu sayede okula gitmek için sabırsızlanacakları bir hale geleceklerini kaydeden İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu ise, yeni sistem için 3 aydır durmaksızın çalıştıklarını söyledi. Numanoğlu, “Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin okul ortamındaki ihtiyaçlarını gidermek için her türlü hazırlıklarımızı yaptık. Sınıflarımız, kitaplarımız, öğrencilerimiz her şeyi ile hazır. Biz, İlkadım ilçesinde eğitim ve öğretimi başarılı bir şekilde yürütmek için velilerimiz, okul yöneticileri ve öğrencilerimizin el birliği ile büyük bir hazırlık yaptık. Bugün de bunun inşallah başlangıcını yapıyoruz. Önümüzdeki haftada tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi okullarda aile ortamı içersinde başarılı bir dönem geçireceğiz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Okula yeni başlayan minik öğrencilerin uyum sağlaması için uygulanan eğitim 14 Eylül'e kadar sürecek. 17 Eylül 2012 tarihinde de diğer öğrenciler ders başı yapacak.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

1 Sakaryaspor -Samsunspor maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Deplasman yolunda kaza

2 Deplasman yolunda kaza

Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

3 Sakaryaspor-Samsunspor maçı canlı anlatım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a iki müjde birden

Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

5 Protokol yalnız bırakmayacak... Destek için gittiler

Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

6 Samsunspor zirve fırsatını kaçırdı

Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

7 Başkan Zihni Şahin'den 'Siyasi pazarlık' tepkisi

Silahlı saldırı: 2 yaralı

8 Silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

9 Samsun'da otomobilde silahlı saldırı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'

10 MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Anlaşamazsak yarışırız'