Üniversteler şehri: Samsun

Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Başarı Üniversitesi'ni Samsun'a kazandırdıklarını belirterek, "Bu şehri üniversiteler şehri yapmak istiyoruz" dedi

Üniversteler şehri: Samsun

\n  

\n
\n Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yeniden seçilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan ile OMÜ Rektör Yardımcılığı'na atanan Prof. Dr. Mahmut Aydın'ı makamlarında ziyaret ederek kutladı. 
\n
\n  
\n
\n ÖNEMLİ BİR ATIM ATILDI
\n
\n Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan'ı ziyaretinde Samsun'un artık yeni üniversitelerle donatılması gerektiğini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Canik Başarı Üniversitesi'ni Samsun'a kazandırdık. Bu Samsun'u üniversiteler şehri yapmamız için önemli bir adım oldu. Şimdi Samsun'a 3., hatta 4. üniversiteyi kazandırmamız lazım. Canik Belediyesi olarak bunun için çalışıyoruz" dedi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN'DA POTANSİYEL VAR
\n
\n Üniversitelerin bir şehir için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Genç, "Samsun 5-6 üniversiteyi kaldırabilecek potansiyele sahip bir il. Daha önce hayal olarak görülen Canik Başarı Üniversitesi'ni gerçeğe dönüştürerek Samsun'u iki üniversiteli şehirler kategorisine yükselttik. Samsun'a ilk etapta bir devlet ve bir özel üniversite daha kazandırmak istiyoruz. Bu konuda önemli mesafeler katettik. Canik'te yeni kurulacak üniversiteler için araziler ürettik" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞKAN GENÇ'E TEŞEKKÜR
\n
\n Ziyaretinden dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan da, "Canik Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç'in eğitimle ilgili yaptığı çalışmaları takdir ediyoruz. Bu noktada Canik Başarı Üniversitesi Samsun için büyük önem taşıyor" dedi. Daha sonra OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'na atanan Prof. Dr. Mahmut Aydın'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Genç, Samsun Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar'a da iade-i ziyarette bulundu
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

1 Eğlence mekanında silahlı kavga: 2 yaralı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

2 CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AB büyükelçileriyle bir araya geldi

Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

3 Erdek - Bandırma karayolu aşırı yağıştan dolayı kapandı

Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

4 Tekirdağ'da yoğun kar: Eğitime 1 gün ara

Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

5 Beykoz'da istinat duvarı evin üzerine yıkıldı

Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

6 Genç kadını otomobille metrelerce sürükledi

Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı

7 Şuhut'ta sağanak yağış esnaflara zor anlar yaşattı