KEMENÇE İLE HAYATA TUTUNUYOR

Samsun’da 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası yatağa mahkum olan Murat Balçık, kemençe ile hayata tutunuyor. \r\n

KEMENÇE İLE HAYATA TUTUNUYOR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 10 sene önce geçirdiği trafik kazası sonucu kardeşini kaybeden ve yatağa mahkum olarak yaşamını sürdüren 32 yaşındaki Murat Balçık ı ve ailesini ziyaret etti. Trafik kazası sonrası 18 ay yoğun bakımda kalan Balçık, yaşadığı psikolojik durumdan ötürü hastaneye giderek tedavi olamıyor. İlkadım Belediyesi tarafından Kişisel Gelişim Uzmanı Ramazan Balkı tarafından psikolojik destek verilen Balçık, sıkıntılarının geçmesinin ardından hemen fizik tedaviye başlayacak. 18 ay yoğun bakımda kaldığını ve tedavi sürecinin ağır geçtiğini belirten Balçık, desteklerinden ötürü İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok a teşekkür etti.
Kemençe yapmayı dedesinden öğrendiğini belirten Balçık, kendi yaptığı kemençeyle Başkan Tok ve beraberindekilere Karadeniz türküleri çaldı. Kemençe çalmayı çok sevdiğini belirten Balçık, yıllarının bu uğraşla geçtiğini, kemençesini artık dışarı çıkarak açık havada çalmak istediğini söyledi.
Tedavi süresince her türlü desteğin verileceğini belirten Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 10 yıl önce geçirdiği elim trafik kazası sonucu kardeşini kaybeden ve 18 ay yoğun bakımda tedavi gördükten sonra yatağa mahkum kalan Murat kardeşimin yanında olmaktan dolayı duygulu ve gururluyum. Zor günler geçiren Murat Balçık kardeşimize manevi desteğimizi sürdürüyoruz. Hastaneye gidebilmesi için Kişisel Gelişim Uzmanı ile yapılan psikolojik destek seanslarını gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki Murat kardeşim bu sıkıntısını atlatarak hastanede tedavisine başlayacak ve kısa süre sonra akülü arabası ile o çok sevdiği kemençesini evinin bahçesinde çalabilecek. Tüm desteklerimizi seferber etmeye hazırız ve edeceğiz. Allah Murat kardeşimize yardımcı olsun. Bu özel günde onun yanında olmaktan son derece onurlu, gururlu ve duyguluyum diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

2 Samsun'da 'Ölüm Kavşağı'nda 'acil' inceleme

50 metreden denize uçtu! 1 ölü

3 50 metreden denize uçtu! 1 ölü

23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

4 23 Şubat Cumartesi Samsun hava durumu...

Yılport Samsunspor'da görev değişimi

5 Yılport Samsunspor'da görev değişimi

Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

6 Samsun'da kaza! Üç metre uzağa savruldu

Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

7 Hocaoğlu Yılport Samsunspor'a başarı diledi

Samsun havalimanı yatırım programında

8 Samsun havalimanı yatırım programında

15. yayın İnegölspor

9 15. yayın İnegölspor

Köprüden çaya uçtular 4 yaralı

10 Köprüden çaya uçtular 4 yaralı