Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

KOMEDİ GİBİ

Samsun İnternet Medya Derneği Başkanı Nihat Alpaslan, açıklamasıyla kendi kendini ele verdi. Sağlık Bakanı Müzezzinoğlu nun adını kullanan Alpaslan, kendisine plaket verilmediği halde böyle yayın yaptırması skandal olarak nitelendirilmişti. \r\n

KOMEDİ GİBİ
Samsun daki bazı internet sitelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dan plaket aldığı haberini yaptıran Medya Derneği Başkanı Nihat Alpaslan, kendisine ve o haberi yayınlayan siteye yaptığı açıklamada, kendi kendini yalanladı. 
Daha önce, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu nun Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, MİGF Başkanı Kenan Macit ve TİGDER Başkanı Nihat Alpaslan a plaket verildiği haberine yalanlama yapamayan Alpaslan, açıklamasıyla da katmerli bir yalan daha söylemiş oldu. Nihat Alpaslan, kendi sitesinde ve daha önce plaket haberini yapan siteye yaptığı açıklamada, O plaketi Konferderasyon olarak Sayın Bakan a verdik. Sayın Bakan da gazeteciler jest yaparak (Bu plaketi bizler değil, Anadolu da zor şartlara rağmen görev yapan sizler hak ediyorsunuz. Ben bu plaketi size vermek istiyorum) dediğini nakletti.
Oysa, Gazeteciler Konfederasyonu değil Edirne Gazeteciler Cemiyeti Sağlık Bakanı Müzezzinoğlu na plaket vermiş, bu esnada sahneye Samsun İnternet Medyası adına yaptırılan iki plaketle Nihat Alpaslan, Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve MİGF Başkanı Kenan Macit e plaket vermesi için Bakan Müzezzinoğlu dan ricada bulundu. Bakan her iki başkana plaketini verdi. Sahneye iki plaketle çıkan Nihat Alpaslan, plaket sayısını nasıl üçe çıkarabildi, anlaşılamadı.   Sahnede Bakan Müezzinoğlu nun  plaket verirken arkasında duran Nihat Alpaslan ın plaket alman kişi kadrajlayarak kendi görüntüsünü verip, Plaket aldım diye kamuoyunu yanıltması düştüğü durumu komik hale getirdi. 
Nihat Alpaslan, bir başka skandala daha kendi kendine atladı. Bu plaketi siz hak ediyorsunuz dediğini öne sürdüğü Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ndan plaketi geri verilen kişi olarak tarihe geçti. Edirne de yüzlerce gazetecinin gözü önünde gerçeleşen plaket skandalının kahramanı Nihat Alpaslan ın Bakan Müzezzinoğlu nun adını kullanması ise camiada tepkiyle karşılandı.

Gazete55.netEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

1 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Engeller kalkınca

2 Engeller kalkınca...

Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

3 Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

4 Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

Gümüşhaneli dağcılardan bulutların üzerinde yürüyüş

5 Gümüşhaneli dağcılardan bulutların üzerinde yürüyüş

Tokat OSBde  yangın

6 Tokat OSB'de yangın

İngilterede konser alanında patlama 19 ölü, 59 yaralı

7 İngiltere'de konser alanında patlama: 19 ölü, 59 yaralı

Pasta yarışmasında altın madalya Urlaya geldi

8 Pasta yarışmasında altın madalya Urla'ya geldi

Esnafa Ramazan öncesi Önce vicdan, sonra cüzdan uyarısı

9 Esnafa Ramazan öncesi 'Önce vicdan, sonra cüzdan' uyarısı

Çiğlide vezneler hafta sonu da açık

10 Çiğli'de vezneler hafta sonu da açık