KOMEDİ GİBİ

Samsun İnternet Medya Derneği Başkanı Nihat Alpaslan, açıklamasıyla kendi kendini ele verdi. Sağlık Bakanı Müzezzinoğlu nun adını kullanan Alpaslan, kendisine plaket verilmediği halde böyle yayın yaptırması skandal olarak nitelendirilmişti. \r\n

KOMEDİ GİBİ
Samsun daki bazı internet sitelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dan plaket aldığı haberini yaptıran Medya Derneği Başkanı Nihat Alpaslan, kendisine ve o haberi yayınlayan siteye yaptığı açıklamada, kendi kendini yalanladı. 
Daha önce, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu nun Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, MİGF Başkanı Kenan Macit ve TİGDER Başkanı Nihat Alpaslan a plaket verildiği haberine yalanlama yapamayan Alpaslan, açıklamasıyla da katmerli bir yalan daha söylemiş oldu. Nihat Alpaslan, kendi sitesinde ve daha önce plaket haberini yapan siteye yaptığı açıklamada, O plaketi Konferderasyon olarak Sayın Bakan a verdik. Sayın Bakan da gazeteciler jest yaparak (Bu plaketi bizler değil, Anadolu da zor şartlara rağmen görev yapan sizler hak ediyorsunuz. Ben bu plaketi size vermek istiyorum) dediğini nakletti.
Oysa, Gazeteciler Konfederasyonu değil Edirne Gazeteciler Cemiyeti Sağlık Bakanı Müzezzinoğlu na plaket vermiş, bu esnada sahneye Samsun İnternet Medyası adına yaptırılan iki plaketle Nihat Alpaslan, Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve MİGF Başkanı Kenan Macit e plaket vermesi için Bakan Müzezzinoğlu dan ricada bulundu. Bakan her iki başkana plaketini verdi. Sahneye iki plaketle çıkan Nihat Alpaslan, plaket sayısını nasıl üçe çıkarabildi, anlaşılamadı.   Sahnede Bakan Müezzinoğlu nun  plaket verirken arkasında duran Nihat Alpaslan ın plaket alman kişi kadrajlayarak kendi görüntüsünü verip, Plaket aldım diye kamuoyunu yanıltması düştüğü durumu komik hale getirdi. 
Nihat Alpaslan, bir başka skandala daha kendi kendine atladı. Bu plaketi siz hak ediyorsunuz dediğini öne sürdüğü Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ndan plaketi geri verilen kişi olarak tarihe geçti. Edirne de yüzlerce gazetecinin gözü önünde gerçeleşen plaket skandalının kahramanı Nihat Alpaslan ın Bakan Müzezzinoğlu nun adını kullanması ise camiada tepkiyle karşılandı.

Gazete55.netEN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

3 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

8 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

9 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi