Bu hafta 5 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 4 ü yerli 5 film vizyona girecek.\r\n

Bu hafta 5 film vizyona girecek
Türkiye sinemalarında bu hafta 4 ü yerli 5 film vizyona girecek.

Nihat Seven’in yönettiği ve Hakan Yufkacıgil, Nil Günal, Ahmet Özarslan ile Murat Muslu nun oynadığı Uzun Yol dram meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor. 

Seven in senaryosunu Melek Seven ile kaleme aldığı film, küçük mutlulukları yakalama çabası içindeki insanların içine düştükleri büyük çıkmazlar üzerine yaşadıkları hesaplaşmaları konu alıyor. 

İngiltere Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından İngiltere nin Yabancı Dildeki En İyi Film dalında Oscar adayı gösterilen yapım, geçen yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali nden En İyi Erkek Oyuncu ve Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleriyle dönmüştü.

Kesik

Duvara Karşı filmiyle başlattığı, “Aşk, Ölüm ve Şeytan” üçlemesini Yaşamın Kıyısında filmiyle devam ettiren Fatih Akın, sekiz yıllık aranın ardından Kesik adlı filmle üçlemeyi tamamladı.

Oyuncu kadrosunda Tahar Rahim, Simon Abkarian, Makram J. Khoury, Hindi Zahra, Kevork Malikyan, Bartu Küçükçağlayan, Trine Dyrholm, Moritz Bleibtreu, Arsinee Khanjian, Akin Gazi ve Arevik Martirossian ın yer aldığı filmin Venedik prömiyeri, ağustos ayında gerçekleştirildi. 

Çekimleri Almanya, Küba, Kanada, Ürdün ve Malta da yapılan dram türündeki film, 1915 olayları sırasında bir gece evinden alınan demirci Nazarat Manukyan ın yıllar sonra geri döndüğünde, yaşadıklarını öğrendiği iki kızını arama serüvenini anlatıyor. 

Sesime Gel

Hüseyin Karabey’in yönettiği filmde Feride Gezer, Melek Ülger, Tuncay Akdemir ve Muhsin Tokçu rol alıyor. 

Dram türündeki filmin konusu şöyle:

60 yaşındaki Berfe ve 8 yaşındaki torunu Jiyan ın yaşadığı köyün bütün erkekleri silah sakladıkları iddiasıyla bir jandarma baskını sonucu tutuklanır. Berfe nin oğlu, Jiyan ın babası Temo da tutuklananlar arasındadır. Fakat önemli bir sorun vardır; ortada silah yoktur, en azından onların bildiği bir yerde yoktur. Büyüyen bir çaresizlik içerisinde Berfe ve Jiyan bir silah bulmak ve karşılığında Temo yu kurtarmak için yollara düşmeye karar verirler.

Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı

Murat Şeker in yönettiği, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Timur Acar, Ceyhun Yılmaz, İlker Ayrık ve Gürkan Uygun un oynadığı Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. 

Çakallarla Dans serisinin 3. yapımı olan filmde, arkadaşlarının mutluluğu için her türlü yola başvuran çakallar ın; aksiyon ve komedi dolu maceraları izlenebilecek. 

Patrondan Kurtulma Sanatı 2

2011 in hit komedisi Patrondan Kurtulma Sanatı nın devam filmi, herkesin çok sevdiği zavallı çalışanlar Nick, Dale ve Kurt u canlandıran Jason Bateman, Charlie Day ve Jason Sudeikis i yeniden bir araya getirdi. Bu üç oyuncuya ilk filmden Jennifer Aniston ve Jamie Foxx eşlik ederken; Christoph Waltz da kadroya katıldı. 

İkinci serinin yönetmenliğini Sean Anders ın üstlendiği filmin konusu şöyle: 

Üstlerinin taleplerini yerine getirmekten bunalan Nick (Bateman), Dale (Day) ve Kurt (Sudeikis) kendi işlerinin patronu olmaya karar verirler. Ama kısa sürede güvenilmez bir yatırımcı altlarındaki halıyı çekiverir. Çaresiz kalan ve ellerinde yasal hiçbir fırsat kalmayan üçlü, yatırımcının yetişkin oğlunu kaçırıp ondan fidye istemek üzere bir plan yaparlar


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

2 Mehmet Aydın neden adaylıktan vazgeçti?

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

4 Samsunspor'da kongre günü

Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

5 Samsun'da FETÖ/PDY operasyonu: 18 gözaltı

Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

6 Yeni il başkanından Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Samsunspor'da bir kriz daha

7 Samsunspor'da bir kriz daha

Samsunspor'da duygu dolu anma

8 Samsunspor'da duygu dolu anma

Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

9 Samsun'da minik Sıla doğum gününde hayatını kaybetti

Samsun'da feci kaza!

10 Samsun'da feci kaza!